Народного депутата від "Слуги народу" затримали на хабарі у 85 тис. доларів

Народного депутата від "Слуги народу" затримали на хабарі у 85 тис. доларів

Важливо
Народного депутата від "Слуги народу" затримали на хабарі у 85 тис. доларів
Слідчі дії під час затримання народного депутата, 8 серпня 2023 року, НАБУ

Чинного народного депутата України та двох його спільників затримали на одержанні неправомірної вигоди розміром 85 тис. доларів. Джерела Суспільного в правоохоронних органах повідомляють, що йдеться про депутата від "Слуги народу" Анатолія Гунька.

Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро України.

Попередньо встановлено, що народний депутат зі спільниками отримали першу частину грошей, а саме — 85 тисяч доларів — від приватного підприємця за нібито передачу в оренду державних земель.

Операцію проводили НАБУ і САП за сприяння Служби безпеки України. Наразі тривають першочергові слідчі дії. Деталі пообіцяли оприлюднити згодом.

Що відомо про Анатолія Гунька?

Навесні 2018 року прокурор і начальник Слідчого Управління ГУНП в Київській області на брифінгу звинуватили Анатолія Гунька у привласненні понад 115 гектарів землі вартістю 120 мільйонів гривень, яка належала ДП «Радіопередавальний центр» у Броварах. У ЗМІ з’явились публікації, у яких Гунька називали лідером організованого злочинного угрупування.

20 березня 2019, тобто через рік після обшуків і повідомлення про підозру, Генпрокуратура закрила справу проти Гунька і ще низки осіб через те, що не встановили достатніх доказів для доведення винуватості їх у суді.

Згодом, у червні 2020 року, Гунько ініціював процес стягнення моральної шкоди за незаконне кримінальне переслідування. У своєму позові він вказував, що зазнав сильних душевних страждань, негативних змін в особистому житті, втратив ділову репутацію, оскільки є публічною особою, займається громадською та політичною діяльністю. Першочергово Гунько оцінив свою моральну шкоду у 10 мільйонів гривень, пізніше ця сума знизилася до 2 мільйонів гривень.

2020-го Анатолій Гунько переміг на довиборах до ВР на 208-му окрузі з результатом 34,1% від партії "Слуга народу", обійшовши головного опонента — лідера "Радикальної партії" Олега Ляшка.

2022-го Національне агентство з питань запобігання корупції склало адміністративний протокол щодо Анатолія Гунька за те, що помічник подарував йому годинник Breguet за понад 10 тисяч доларів.

У 2023 році суд визнав Анатолія Гунька винним у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Він написав депутатське звернення до начальника ГУ НП в Чернігівській області Нідзельського В.О. Суд встановив, що Гунько надавав вказівки органу досудового розслідування в його депутатському зверненні.

Дружина депутата Гунько Наталія Іванівна є депутаткою Київської обласної ради та до травня 2023 була головою Київської обласної ради.

На початок