На Буковині призупинили й реорганізували роботу шести малочисельних шкіл: які та навіщо

На Буковині призупинили й реорганізували роботу шести малочисельних шкіл: які та навіщо

На Буковині призупинили й реорганізували роботу шести малочисельних шкіл: які та навіщо
Світлина ілюстративна. Джерело: Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області цьогоріч призупинили або реорганізували роботу шести малочисельних шкіл – це заклади, де навчалися до сотні учнів. Затвердити нову мережу шкіл області планують у вересні.

Про це Суспільному повідомили в обласній адміністрації у відповідь на запит.Скріншот з відповіді Чернівецької ОВА.Скріншот відповіді ОВА на запит Суспільного.

Згідно з законом України про середню освіту, рішення про утворення, реорганізацію чи ліквідацію закладів середньої освіти приймає засновник, тобто сільські чи міські ради. За інформацією обладміністрації, місцева влада вирішила призупинити роботу двох початкових шкіл в області. Йдеться про:

  • Криганештську початкову школу у Герцаївській громаді. У закладі працював один четвертий клас, де навчалися семеро учнів. Дітей перевели на навчання до Дяківецької гімназії, бо у школі не було укриття;
  • Волоцьку початкову школу, яка є філією Вашківецького закладу середньої освіти. Учнів підвозитимуть до опорного закладу, поки в селі не побільшає дітей;

Також об'єднали у філії три початкові школи та гімназію Путильської селищної ради. Зокрема, філіями опорного Сергіївського ліцею імені Лук'яна Кобилиці стали Рипенська та Фошківська початкові школи.

Крім цього, Рижівська початкова школа стала філією опорного Путильського ліцею імені Федьковича, а Замогильна гімназія – філією Дихтинецького ліцею.

Загалом впродовж 2022-23 навчального року у Чернівецькій області працювало десять малочисельних шкіл, в яких навчалися до сотні учнів, йдеться у відповіді на запит.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок