4500 км на велосипеді. Лікар із Франції розповів про свою мандрівку в Україну

4500 км на велосипеді. Лікар із Франції розповів про свою мандрівку в Україну

4500 км на велосипеді. Лікар із Франції розповів про свою мандрівку в Україну
Фото: Карім Лунісі / Facebook

Французькому лікарю Каріму Лунісі — 70 років. Він 5 червня вирушив із Франції та вже проїхав Швейцарію, Німеччину, Австрію, Чехію та Польщу. Зараз він у Львові, і прямує до Києва. Його маршрут складає приблизно 4500 км.

Карім Лунісі розповів Суспільному про мандрівку в Україну та її мету.

З початку повномасштабного вторгнення, Карім Лунісі намагався вступити у Збройні Сили України, як доброволець. Та через вік і поганий рівень англійської мови, його не взяли. На цьому Карім Лунісі, не зупинився. Він почав допомагати біженцям, лікуючи їх.

"Я відгукнувся на заклик Зеленського до Європейської спільноти. Написав запит, щоб мене взяли як медика на війну. Я з перших днів долучився до лав тих, хто допомагає", – розповідає чоловік.

4500 км на велосипеді
Карім Лунісі у Львові. Фото: Суспільне Львів

Двічі Каріму Лунісі відмовили через вік та поганий рівень англійської. Тому Карім Лунісі вирішив організувати велоподорож і збирати гроші для українських військових.

"На велосипеді, навчився їздити недавно, це був домашній велотренажер, я їздив на ньому, щоб підтримувати свій фізичний стан. Перший мій справжній велосипед – це був трьох колісний дитячий, який я отримав на Різдво у 5 років. Після цього, до своїх 70, я на велосипед не сідав. Лише кілька місяців тому я сів за кермо велосипеда, інтенсивні заняття тривали близько 2 місяців", – розповідає лікар.

За 60 днів Карім Лунісі проїхав чотири тисячі кілометрів. Зараз він у Львові та планує доїхати до Києва. Мандрівку спонсорує сам Карім Лунісі із заощаджених грошей або внесків друзів.

"Основна ціль поїздки – підняти фонди на закупівлю опалювальної системи – генераторів, тому що ми знаємо, що на Сході буває холодно і важко думати, що люди сидять без світла і тепла. А також купівля медичних аптечок", – додає Карім Лунісі.

На початок