"Зима буде складною, але маємо вистояти": Шмигаль розповів про підготовку до опалювального сезону

"Зима буде складною, але маємо вистояти": Шмигаль розповів про підготовку до опалювального сезону

"Зима буде складною, але маємо вистояти": Шмигаль розповів про підготовку до опалювального сезону
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Фото: Пресслужба Кабміну

Уряд формує багаторівневий захист для енергетичних об’єктів під час зими. "Укренерго" на 80% виконало ремонт магістральних мереж. Високовольтні підстанції вже відновлені до рівня довоєнного стану.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Кабміну 8 серпня. Він відзначив, що ремонтна кампанія йде за планом.

"Зима буде складною, але ми маємо вистояти. Готуємо для цього все необхідне Як завжди на темі опалювального сезону маємо багато спекуляцій. Ми не збираємось применшувати загрози, ризики та виклики цього опалювального сезону. Але вважаємо, що громадяни мають бути поінформовані про реальний стан справ", — наголосив голова Кабміну.

Що відомо про підготовку до опалювального сезону?

За даними Міністерства енергетики, відремонтовано п'ять атомних блоків потужністю 4,4 ГВт. У ремонті ще чотири блоки потужністю 3,4 ГВт. Щодо теплових електростанцій. Відремонтовано та перебувають у ремонті 24 енергоблоки. Це 62% від загальної кількості, і це потужність на 4,3 ГВт.

Теплоелектроцентралей, які багато де забезпечують людей теплом, відремонтовано 70%, ще 30% зараз у ремонті. Гідроелектростанції. Відремонтовано та в ремонті 32 гідроагрегати, або 68% від потужності. А це потужність на майже 1,8 ГВт.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

На початок