Результати мультитесту на Львівщині: випускники найкраще склали математику

Результати мультитесту на Львівщині: випускники найкраще склали математику

Результати мультитесту на Львівщині: випускники найкраще склали математику
Фото: Суспільне Луцьк

Понад 23 тисячі старшокласників Львівщини цього року складали національний мультипредметний тест. З них 12 людей отримали по 600 балів, 51 людина – по 400 балів і 479 людей – по 200 балів.

Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації Олег Паска.

Найкращі результати показали випускники Львівського фізико-математичного ліцею, Львівської академічної гімназії, Української дистанційної школи та Львівського фахового коледжу декоративного та ужиткового мистецтва імені Труша.

Найкраще склали тести з математики

Цього року учні Львівщини найкраще склали тести з математики – всього є 400 людей, які отримали по 200 балів. Ще 250 учнів склали на 200 балів тести з української мови. До порівняння, минулого року середній бал Львівщини з історії та української мови був найвищим.

Як розповіла Суспільному директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк, під час тестування працівники, котрі стежили за дотриманням умов тестування, вилучали мобільні телефони в учасників.

"Ми отримали апеляції, в яких учасники тестування оскаржували це і стверджували, що вони не користувалися телефонами. Але це – порушення. Також ми отримали апеляції, в яких учасники казали, що вони не встигли завершити тестування. Проте, зараз відбувається комп’ютерне тестування. І коли учасник хоче завершити, то програма тричі його перепитує чи він впевнений", – пояснює вона.

Також, в деяких пунктах тестування виникали перебої з електропостачанням. Цим учасникам дозволили перескласти тести під час додаткової сесії.

Тестування під час повітряних тривог

Були випадки, коли тестування переривалося через повітряні тривоги.

"Під час однієї сесії учасники розпочали тестування о третій годині дня. А завершили – пів на восьму вечора. Тестування переривалося тричі тривогами. Учасники спускалися у сховище. І якщо тривога тривала не довше сорока хвилин, то вони поверталися і продовжували тестування", – розповідає Лариса Середяк.

За її словами, попри те, що освітяни сподіваються, що наступного літа випускники вже складатимуть свої випускні та вступні іспити у мирній Україні, проте зараз вишукують можливості розташувати тестувальні аудиторії у бомбосховищах, аби учні не переривали свої заняття під час тривог.

Державна підсумкова атестація

Також, як повідомила директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, наступного року випускники шкіл будуть складати й державну підсумкову атестацію.

"Зараз і Міністерство освіти та науки, і Комітет Верховної Ради працюють над цим. Всі зрозуміли, що без підсумкового оцінювання знань всіх випускників шкіл, знати реальний стан справ дуже важко. Тому одинадцятикласники повинні розуміти, що вони складатимуть державну підсумкову атестацію з, щонайменше, чотирьох предметів", – наголосила Лариса Середяк.

На початок