"Гімнастика для очей — міф": офтальмологиня дала поради, як вберегти зір

"Гімнастика для очей — міф": офтальмологиня дала поради, як вберегти зір

Як зберегти зір
Фото: Суспільне Рівне

Хронічний стрес, втома, порушення сну, а також перебування у погано освітлених бомбосховищах — можуть стати причинами погіршення зору. Про це в етері Суспільне. Спротив зазначила професорка кафедри офтальмології Національного медичного університету імені Богомольця Оксана Вітовська. Вона також розповіла, як вберегти зір, коли варто звертатись до фахівців за допомогою і скільки часу можна сидіти за гаджетами.

Коли звертатись до лікаря

"Кількість захворювань очей наразі зросла і це пов'язано з багатьма чинниками. Насамперед збільшилась кількість травм, це стосується не тільки військових, але й цивільних. Збільшилась кількість тяжких, запальних захворювань — глаукомиГрупа довготривалих захворювань очей внаслідок підвищення внутрішньоочного тиску., захворювання сітківки.

На що треба звертати увагу. Безумовно, коли почервоніє око, то, мабуть, люди підуть до лікаря-офтальмолога, звернуться за допомогою, а ось коли є такі мікросимптоми, як затуманення, тимчасова втрата зору, дискомфорт, блискавки в осі, плаваючі мушки, то не завжди. Але ці речі також мають спонукати вас звернутися до фахівців".

Вплив війни

"Війна вплинула на те, що стали більш поширені судинні патології, інсульт зорового нерва, це пов'язано зі стресовим фактором. Порушення кровообігу частіше виникають серед молоді, у людей віком від 30 до 40. Раніше це було рідкістю. Також сьогодні ми зіткнулись з тяжкими стадіями діабетичної ретинопатіїЗахворювання сітківки ока, яке розвивається як ускладнення цукрового діабету. через те, що багато українців залишились без медичної допомоги.

З іншого боку — люди чомусь вважають, що, до прикладу, оперувати катаракту сьогодні не на часі, приходять до лікарів тоді, коли катаракта вже є перезрілою і може тягнути за собою багато інших проблем. Пізно звертаються при появі будь-яких ранніх ознак запалення, до останнього знаходяться дома, якщо щось потрапило в око, а це може призвести до виразки рогівки чи навіть втрати зору, ока. Тому при появі будь-якого дискомфорту закликаю звертатися до фахівців".

Профілактичні поради від офтальмолога:

  • дозуйте зорове навантаження;
  • не сидіть постійно в телефонах;
  • частіше бувайте на свіжому повітрі, особливо влітку;
  • захищайте очі, якщо ви працюєте на садових ділянках, аби не отримати травму;
  • споживайте фрукти, овочі;
  • займайтесь спортом;
  • своєчасно звертайтесь за допомогою.

"Щодо гімнастики для очей, то це, певною мірою, — міф. Корисними є не стільки вправи, а те, що ви розвантажуєте очі, змінюючи погляд або фіксацію погляду з близької відстані на далеку. Рекомендую, якщо комусь нудно, захопитись великим чи настільним тенісом, бадмінтоном, де потрібно увесь час фокусуватися на маленькому рухомому об'єкті".

Вплив гаджетів на дитячий зір

"До шести років взагалі не рекомендуємо давати дитині телефони, планшети. Вже після шести можна сидіти за гаджетами не більше 10 хвилин. У школі й так велике навантаження на зір. Тому потрібно робити так: 30 хвилин попрацювати, 5-10 хвилин відпочивати, або 45 хвилин — робота чи навчання, а 15 хвилин — перерва.

Такі інтервали дієві і для дорослих. Намагайтесь під час перерви встати, розім'ятись, відвести очі від екрана, подивитися на небо, порозглядати хмари. Це все буде сприяти нормальному функціонуванню очей".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок