Вінницький міський суд виніс вирок митрополиту Тульчинському та Брацлавському УПЦ МП Іонафану

Вінницький міський суд виніс вирок митрополиту Тульчинському та Брацлавському УПЦ МП Іонафану

Вінницький міський суд виніс вирок митрополиту Тульчинському та Брацлавському УПЦ МП Іонафану
Фото: Управління СБ України у Вінницькій області

П'ять років позбавлення волі з конфіскацією майна — такий вирок виніс суддя Вінницького міського суду Геннадій Кашпрук для митрополита Тульчинського та Брацлавського УПЦ МП Іонафана. Священнослужителя звинувачували у виправдовувані збройної агресії РФ проти України.

Про це повідомляє пресслужба Управління СБ України у Вінницькій області.

Митрополит поширював серед вірян пропагандистські листівки, де закликав до захоплення влади та зміни меж державного кордону України. Також на одному із сайтів РПЦ розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх воєнних злочинів, зазначають в СБУ.

"Ініційована СБУ експертиза вилучених під час обшуків матеріалів (прокремлівських агіток і літератури) підтвердила факти незаконної діяльності митрополита", — йдеться в дописі СБУ.

Вінницький міський суд виніс
Фото: Управління СБ України у Вінницькій області

Справу розглядав суддя Геннадій Кашпрук за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ст.436-2Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників, ст. 109Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, ст. 110Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, ст. 161Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками

"До вступу вироку в законну силу обрати обвинуваченому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Стягнути з Єлецьких Анатолія Івановича на користь держави процесуальні витрати на проведення судових експертиз в сумі 23 785 грн 02 коп", — зачитав вирок суддя Кашпрук.

На оскарження рішення в апеляційному суді сторона обвинуваченого має 30 днів.

Що відомо

  • Працівники СБУ 11 жовтня провели обшуки у митрополита Тульчинського і Брацлавського Української православної церкви Іонафана.
  • Під час обшуків за місцем проживання та у релігійних спорудах правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні термінали, друковані матеріали проросійського змісту та пропагандистську літературу та інші речові докази.
  • 12 жовтня митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан (Єлецьких) спростував інформацію у ЗМІ про результати обшуків за місцем його проживання та в єпархіальному управлінні. Також він заявив, що ”докази”, нібито знайдені в цих приміщеннях, жодного відношення ні до нього, ні до Тульчинської єпархії не мають.

На початок