У Кропивницькому бракує кондукторів та водіїв тролейбусів. Які умови праці та зарплата

У Кропивницькому бракує кондукторів та водіїв тролейбусів. Які умови праці та зарплата

У Кропивницькому бракує кондукторів та водіїв тролейбусів. Які умови праці та зарплата
Кондукторка кропивницького тролейбуса. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому бракує кондукторів та водіїв тролейбусів. Через це, для тих, хто лишився, навантаження збільшилось на 20%. Без кондукторів їздять чотири комунальні тролейбуси та дев’ять автобусів, говорить заступник директора підприємства "Електротранс" Василь Осіпов. Суспільне розпитало про умови праці та заробітну плату.

Скільки не вистачає кондукторів

На кропивницькому комунальному підприємстві "Електротранс", яке займається перевезенням пасажирів автобусами та тролейбусами, не вистачає 48 кондукторів. Зі слів Василя Осіпова, без кондукторів їздять чотири тролейбуси та дев’ять автобусів.

"Це маршрути з найменшим навантаженням по пасажиропотоку. З водіями ситуація трішки краща, є люди, які в нас зараз воюють".

Нині бракує 21 водія тролейбусів і 10 – автобусів. Графік роботи кондукторів та водіїв – з 05:30 до 14:30 – це перша зміна, друга – з 14:30 до 23:30, розповіла кондукторка автобуса Галина Соменко.

"Я працюю два з половиною роки. В наші обов’язки входить: допомагати людям, бо багато приїжджих. Прибирати та провітрювати салон. Водію дуже важко без кондуктора. Робота нервова, морально дуже важко".

Водійка тролейбуса №5 Світлана Борщ працює без кондуктора тиждень. Говорить – це складно: "Потрібно слідкувати і за дорогою, і за лінією, і в нас є спецчастини, які потрібно проходити на певній швидкості. Водночас на зупинках ми продаємо квитки – це складно. В нас є графіки руху тролейбуса, я їду із затримкою 4-5 хвилин".

Кропивницький тролейбус
Кропивницький тролейбус №5, який нині їздить по маршруту без кондуктора. Фото: Суспільне Кропивницький

Які умови праці та зарплата

Кондукторами можуть бути люди з 18 років, водіями автобусів та тролейбусів з 21-го. Зарплата для кондукторів від 10 тисяч гривень, для водіїв від 15 тисяч – сказав Василь Осіпов.

"Бракує працівників не через те, що низька заробітна плата, а тому, що в багатьох випадках люди не витримують емоційного навантаження. Дуже багато скарг та прискіпливої уваги до роботи кондуктора. У зв’язку з тим, що вони мають спілкуватись з пасажирами, це обов’язкове знання української мови".

Кропивничанка Ніна Войченко каже, без кондуктора їздити незручно: "Всім треба показати посвідчення, купити квиток. Оце третій-четвертий день їжджу без кондуктора, для мене це незручно. Без нього ніяк".

"Мені зручніше їздити з кондуктором, – говорить пасажирка Ольга Шевченко. – Тому що у нього можна дізнатись інформацію про зупинки, так як ми не місцеві. А так це потрібно іти до водія та відволікати його".

Нині у Кропивницькому працюють 29 автобусів і 32 тролейбуси.

На початок