Із сенсорною кімнатою й лікувальною фізкультурою: у будинку-інтернаті на Буковині відкрили корпус для реабілітації дітей

Із сенсорною кімнатою й лікувальною фізкультурою: у будинку-інтернаті на Буковині відкрили корпус для реабілітації дітей

Із сенсорною кімнатою й лікувальною фізкультурою: у будинку-інтернаті на Буковині відкрили корпус для реабілітації дітей
Магальський будинок-інтернат. Фото: Суспільне Чернівці

У Магальському будинку-інтернаті в Чернівецькій області відкрили новий корпус. Потреба у ньому виникла торік, коли до закладу евакуювали понад 40 дітей з Дружківського будинку-інтернату, що на Донеччині. Більшість дітей мають церебральний параліч, тому корпус облаштували з обладнанням для реабілітації.

Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка закладу Ольга Ткачук.

У корпусі зробили капітальний ремонт. Там облаштували сенсорну кімнату, а також кабінети для масажу та лікувальної фізкультури. Гроші на це виділили благодійники та Міжнародна організація з міграції.

"Тут зривалося абсолютно все. В спальному корпусі міняли туалетні кімнати й переобладнували їй, бо там були старі труби. Це все міняли. Також нам виклали бруківку до укриття, бо не було доступності. Замінили пандуси, які не відповідали теперішнім вимогам", – розповідає Ткачук.

Кабінет ЛФК у Магальському будинку-інтернаті
Кабінет лікувальної фізкультури в закладі. Фото: Суспільне Чернівці

Окрім дітей з Дружківського будинку-інтернату, у закладі живуть 11 дітей з Чернівецької області, каже директорка. За її словами, тепер з дітьми займається медсестра лікувальної фізкультури й масажу, а також їх оглядає лікар. Через тиждень з дітьми почне працювати реабілітолог.

"Реабілітологи потрібні, бо діти потребують масажів та спеціальних препаратів. Тому потрібна комплексна бригада, яка б працювала з дітьми. Має бути індивідуальний підхід, реабілітолог міг би сказати медсестрі лікувальної фізкультури, як правильно та у які почерговості робити", – каже директорка.

Розвивальні дошки в сенсорній кімнаті Магальського будинку-інтернату
Розвивальні дошки у сенсорній кімнаті закладу. Фото: Суспільне Чернівці

Сенсорну кімнату допомогла облаштувати благодійниця з Дружківки. Ткачук каже, цю кімнату діти люблять найбільше. Там є масажні килимки для ніг, круги для втримання рівноваги, а також розвивальні дошки для дітей.

Крім цього, у новому корпусі планують зробити оглядову кімнату, оскільки раз на місяць лікарі з Чернівців приїжджають обстежувати дітей, каже Ткачук. Зокрема, хочуть облаштувати місце для стоматолога та отоларинголога.

"Хочу, щоб у нас був свій стоматолог, бо це дуже потрібно, особливо для дітей, які їдять їжу, пропущену через блендер. Для нас це першочергове питання".

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок