У книжковому клубі Радіо Культура обговорять "Тореадорів з Васюківки"

У книжковому клубі Радіо Культура обговорять "Тореадорів з Васюківки"

У книжковому клубі Радіо Культура обговорять "Тореадорів з Васюківки"

У четвер, 10 серпня, о 19:00 відбудеться друга зустріч книжкового клубу Радіо Культура у книгарні "Книжковий Лев" у Києві, де говоритимуть про українську дитячу книжку — "Тореадори з Васюківки" Всеволода Нестайка. Ведуча другої зустрічі клубу — Олена Гусейнова. Розмову можна буде почути у прямому ефірі Радіо Культура.

Гусейнова зазначає, що програма у форматі книжкового клубу є ефективною формою соціалізації читачів, а також гарним способом продемонструвати, що книжка належить не тому, хто її написав, а тому, хто її читає.

"Завжди щиро сміюсь із жартів про книжкові клуби в американських ситкомах, хоча за останні 30 років вони не змінились — завжди жартують про те, що книжку ніхто не прочитав, а зібралися всі заради домашніх булочок і пліток. Ми збираємося у «Книжковому Леві», звичайно, не заради випічки (хоча там вона також є), але попліткувати про книжки, їхніх авторів і героїв цілком можемо собі дозволити", — додає вона.

На другій зустрічі клубу говоритимуть про "Тореадорів з Васюківки". Чому покоління зумерів продовжує реготати над пригодами сільських підлітків, які жили в Україні 60-70-х років минулого століття?

"«Тореадорів» знають всі, васюківське метро з назавжди недобудованою лінією «Клуня» — «Крива груша» знають всі, Яву і Павлушу знають всі. Й ті, хто виростав у депресивних 70-х, в наелектризованих афганською війною 80-х, кризових 90-х, в позірно безтурботних 2000-х, які обернулися постмайданними і воєнними 10-ми, а потім 20-ми. Я хочу розгадати секрет цього успіху, але майже певна, що не розгадаю", — каже ведуча.

Співрозмовниками Олени Гусейнової стануть вчитель української мови та літератури, переможець премії "Вчитель року 2021" Артур Пройдаков та ведучий Радіо Культура і батько трьох дітей Вадим Карп’як.

Для того, щоб приєднатися до книжкового клубу Радіо Культура в книгарні "Книжковий Лев" наживо, потрібно зареєструватися за посиланням.

Перша зустріч книжкового клубу Радіо Культура відбулася 27 липня. Ведучий Вадим Карп’як запропонував до обговорення "Гамлет" Вільяма Шекспіра. І разом з акторкою Риммою Зюбіною та письменником Олександром Михедом вони пробували по-новому зрозуміти цей класичний твір у сучасних воєнних реаліях життя.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок