Український PEN розпочав конкурс есеїстики на здобуття Премії імені Юрія Шевельова

Український PEN розпочав конкурс есеїстики на здобуття Премії імені Юрія Шевельова

Український PEN розпочав конкурс есеїстики на здобуття Премії імені Юрія Шевельова
PEN Ukraine

Організація письменників, редакторів і перекладачів PEN в Україні оголосила про старт щорічної Премії модерної есеїстики імені Юрія Шевельова. Розглядатимуть художні або наукові есеї українських авторів, опубліковані в паперовому вигляді протягом 2023 року.

Згідно з умовами премії, кандидатів можуть запропонувати українські та іноземні культурні інституції, видавництва, наукові центри, творчі обʼєднання і приватні особи. Будь-який твір може брати участь у конкурсі лише один раз.

Афіша Премії імені Юрія Шевельова 2023 року
Афіша Премії імені Юрія Шевельова 2023 року. PEN Ukraine

Заявку на участь можна буде подати до 15 жовтня 2023 року. Після того як учасник або учасниця заповнить електронну форму, потрібно надіслати два паперові примірники книжки (відділення Нової пошти № 308 у Києві, отримувач — Максим Ситніков, 0956189904).

Премія імені Шевельова

2013 року її заснували Український PEN, Києво-Могилянська бізнес-школа, видавництво "Дух і Літера", Центр юдаїки та Український науковий інститут Гарвардського університету. Премія щорічна. Її назвали на честь Юрія Шевельова, який започаткував модерну українську есеїстику. Премія відзначає внесок у невіддільні для жанру цінності — незалежність думки та витонченість стилю.

Меморіальна дошка Юрію Шевельову в Харкові
Меморіальна дошка Юрію Шевельову в Харкові.

У складі Капітули (журі), окрім представників засновників премії, — письменники, критики, науковці та лауреати премії трьох останніх років. У 2023 році роботи оцінюватимуть Оля Гнатюк, Тамара Гундорова, Елеонора Соловей, Тарас Лютий, Тетяна Терен, а головою капітули стане президент Українського PEN Володимир Єрмоленко.

З 2020 року також вручаються дві спеціальні відзнаки премії — Спеціальна відзнака КапітулиЗа внесок у розвиток та популяризацію есеїстики та Спеціальна відзнака UA: Радіо КультураЗа майстерність і новаторство в жанрі есею, а також звучання тексту в радіоформаті.

Раніше лауреатами ставали:

  • Тарас Прохасько (2013, "Одної і тої самої") та Андрій Портнов (2013, "Історії для домашнього вжитку");
  • Костянтин Москалець (2014, "Сполохи");
  • Олександр Бойченко (2015, "Більше/менше");
  • Вахтанґ Кебуладзе (2016, "Чарунки долі");
  • Андрій Любка (2017, "Саудаде");
  • Володимир Єрмоленко (2018, "Плинні ідеології");
  • Діана Клочко (2019, "65 українських шедеврів. Визнані й неявні");
  • Тарас Лютий (2020, "Культура принад і спротиву");
  • Андрій Бондар (2021, "Ласощі для Медора");
  • Андрій Павлишин (2022, "Нам і далі загрожує вічність").

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок