Хакери Північної Кореї у пошуках нових технологій зламали російського виробника ракет — Reuters

Хакери Північної Кореї у пошуках нових технологій зламали російського виробника ракет — Reuters

ЗМІ
Хакери Північної Кореї у пошуках нових технологій зламали російського виробника ракет — Reuters
На фото: лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, 2022 рік, АР

Група північнокорейських хакерів таємно зламала комп’ютерні мережі великого російського розробника ракет “НВО машинобудування”, щоб вполювати на потрібні їм технології.

Про це пише Reuters, з посиланням на власні джерела у сфері кібербезпеки.

Зазначається, що групи кібершпигунів, що пов’язані з урядом Північної Кореї (ScarCruft і Lazarus) таємно зламали систему ракетно-конструкторського бюро у місті Реутові під Москвою. Хакери проникли в ІТ-середовище компанії та змогли читати електронну пошту, переходити між мережами та витягувати різні дані.

Reuters не зміг визначити, чи були вилучені хоч якісь дані, однак упродовж кількох місяців після цифрового зламу Пхеньян оголосив про декілька подій у своїй забороненій програмі створення балістичних ракет.

Як пишуть експерти, цей інцидент показує, як ізольована країна КНДР націлюється навіть на своїх союзників, таких як Росія, щоб отримати важливі для себе технології.

Ракетно-конструкторське бюро у Реутові спеціалізується на трьох сферах — розробці гіперзвукових ракет, супутникових технологій і балістичних озброєнь нового покоління. Це ті галузі, які дуже цікавлять Північну Корею з початку розробки своєї Міжконтинентальної балістичної ракети, що буцімто здатна завдати удару по материковій частині США.

Новини про злам з’явилися невдовзі після поїздки до Пхеньяна минулого місяця російського міністра оборони Сергія Шойгу на 70-ту річницю Корейської війни.

Згідно з технічними даними, хакери зламали систему наприкінці 2021 року і лише у травні 2022 ІТ-інженери російського бюро виявили діяльність кібершпигунів.

Що відомо про співпрацю КНДР та Росії?

4 серпня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати отримали розвіддані й вони вказують на спроби Росії придбати у Північної Кореї партію снарядів для використання у війні проти України.

У травня 2023 року лідер Північної Кореї Кім Чен Ин пообіцяв зміцнювати стратегічне співробітництво між державами.

Також у США оприлюднили розсекречені фотографії вагонів, які прямували в Росію з Північної Кореї і ймовірно перевозили зброю для російської армії, зокрема для приватної військової компанії "Вагнер".

На початок