"Чому я повинна молитися за здравіє Кіріла?": як на Черкащині голосують за перехід до ПЦУ

"Чому я повинна молитися за здравіє Кіріла?": як на Черкащині голосують за перехід до ПЦУ

"Чому я повинна молитися за здравіє Кіріла?": як на Черкащині голосують за перехід до ПЦУ
Суспільне Черкаси

У Городищенській громаді 5 парафій із 12 перейшли з УПЦ московського патріархату до Православної церкви України. Розповів Суспільному її голова Володимир Мирошник. У селах люди часто самі ініціюють збори, аби проголосувати за зміни.

Суспільне побувало на громадських слуханнях. Перед голосуванням висловити свою думку щодо приєднання вийшла на сцену місцева жителька парафіянка УПЦ Інна Піскова.

"Я парафіянка нашої церкви. Насамперед батюшка не явився сюди, бо він є церковною людиною. Церковні люди не можуть відвідувати місця, де проводять не божественні молитви. Якщо ви хотіли провести ці збори на вирішення долі нашої церкви, то ви повинні були прийти до церкви. Ваші підписи ніякої ролі не грають".

Перехід до ПЦУ
Суспільне Черкаси, у приміщенні Центру культури та дозвілля зібралися місцеві жителі

Жінка залишила залу, а голова ініціативної групи розпочала голосування.

"Просимо вас, шановні присутні проголосувати за те, щоб наша Михайлівська церква УПЦ МП перейшла до ПЦУ. Прошу підняти гарно руки, щоб вас могли порахувати".

За перехід до ПЦУ присутні проголосували одноголосно – 78 місцевих жителів. Оскільки церква московського патріархату, не ходить до неї вже років 7, розповіла місцева жителька Наталія Дирда.

"Ми живемо в Україні, ми для України, а чому я повинна йти у церкву цю і молитися за здравіє Кіріла, я не розумію".

Перехід до ПЦУ
Суспільне Черкаси, голова ініціативної групи розпочала голосування

Найбільше бажання, аби в їхній церкві служба була українською, розповіла місцева жителька Неоніла Хамаза.

"Як приємно, в інших церквах чути нашу чарівну мелодійну, милозвучну і цілком зрозумілу і дохідливу українську мову. Особливо, коли це з уст церковного служителя, прямо мило вуху слухати".

Збираються вже вчетверте й сподіваються, що проблему вирішать, сказала голова ініціативної групи Таїсія Гордієнко.

"Позиція у нас така: ми зробимо документи всі, буде рішення суду, ми з цим рішенням підемо до батюшки нашого і пред’явимо йому всі документи, і тоді будемо бачити. Він каже, що віддасть нам ключі і все. Ми сьогодні збиралися в клубі, через те що три рази ми збиралися біля церкви і в церкві. І оскільки наш батюшка проти був переходу, він навіз сторонніх людей з інших сіл, і вони почали, ну, самі знаєте, кричати, а ми цього не схотіли. Не переходять, то ми й пішли".

Перехід до ПЦУ
Суспільне Черкаси, кожен голос присутні підтвердили особистим підписом

Таїсія Гордієнко розповіла, що кожен голос присутні підтверджують особистим підписом. Потому сформують необхідні протоколи для юридичного переходу церкви і землі до ПЦУ. Сподівається, що нарешті зможе відвідувати церкву у селі і місцева жителька пані Тетяна.

"Я хочу, щоб перейшли, у мене діти воюють. Я хочу, я дуже рада, тому що на свята ми їдемо на Дирдино. І я дуже щаслива, коли бачу там поряд людей наших сільських, яких їдуть. А маючи отаку гарну церкву, ми їдемо бозна-куди. Так що я дуже щаслива і хочу, щоб це все відбулося".

На зібрання священник не прийшов, церква зачинена, тому, аби дізнатися його думку, журналісти зателефонували йому особисто:

"Хотілося б почути вашу позицію з приводу цієї ситуації? – Коментарів ніяких не буде. – Чому? – Гудки в слухавці".

Перехід до ПЦУ
Суспільне Черкаси, священник не дав коментарів

Староста села Віктор Сенкевич розповів:

"Церква із 1748 року, внесена до списку історичних пам’яток України. А щодо Василя Васильовича, то він у нас 22 роки живе, він сам десь із Закарпаття. Хороший мужчина, але в нього своя думка. Я за те, щоб перейти до ПЦУ, а вже батюшка вирішує сам".

Перехід до ПЦУ
Суспільне Черкаси, церква у селі із 1748 року

Через малу кількість людей на зборах і виникає часто проблема переходу, прокоментував телефоном голова Городищенської громади Володимир Мирошник.

"Проводиться певна робота і це з ініціативи жителів населених пунктів. Всі підтримують ПЦУ, всі говорять, а на збори не всі приходять. Тому складність у цьому. Шляхом голосування це можна вирішити. Вони вже частину підписів зібрали, так само буде у Валяві. І тоді можна говорити про те, що це буде легітимно і в правовому полі нормально".

Перехід до ПЦУ
Суспільне Черкаси, через малу кількість людей на зборах виникає часто проблема переходу

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок