Миколаївщина друга в Україні за кількістю застосування Росією касетних боєприпасів — Офіс Генпрокурора

Миколаївщина друга в Україні за кількістю застосування Росією касетних боєприпасів — Офіс Генпрокурора

Миколаївщина друга в Україні за кількістю застосування Росією касетних боєприпасів — Офіс Генпрокурора
Слід від снаряда поблизу зупинки, 27 червня 2022 року. Фото: Військова комендатура оборони міста Миколаєва

На Миколаївщині відкрито 41 кримінальне провадження за фактами обстрілів регіону касетними боєприпасами. Також 145 проваджень відкрито на Харківщині і 21 на Херсонщині.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України.

"Касетні боєприпаси по своїй суті є невибірковою зброєю. В багатьох випадках наслідком її застосування є загибель цивільних. Це чітко регламентує стаття 51 першого протоколу Женевських конвенцій і забороняє такі напади, які мають невибірковий характер", — говорить заступник голови Департаменту протидії злочинам Тарас Семків.

Миколаївщина на другому місці де військові РФ застосовували касетні боєприпаси
Уламки боєприпасу, Миколаїв, 27 червня 2022 року. Фото: Військова комендатура оборони міста Миколаєва

Російські війська неодноразово обстрілювали Миколаїв забороненими Женевською конвенцією касетними боєприпасами. Під вогонь потрапляли цивільні квартали, освітні й медичні заклади, зокрема – дитяча лікарня.

"В ідентифікації атак касетними боєприпасами та належному зборі доказів Офісу Генпрокурора допомагає Міжвідомча робоча група військових експертів. Вони консультують слідчих та прокурорів, зокрема допомагаючи в аналізі речових доказів, розумінні структури сил противника, зв’язків між підрозділами та їхнім керівництвом",— йдеться в повідомленні.

Миколаївщина на другому місці де військові РФ застосовували касетні боєприпаси
Російська Федерація завдала ударів касетними снарядами по одному з районів Миколаєва, 29 липня 2022 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

За інформацією Офісу Генпрокурора, касетні боєприпаси неодноразово застосовувались для обстрілу житлових масивів Харкова (25 загиблих, 93 постраждалих) та Миколаєва (12 загиблих, 32 постраждалих), під обстріл потрапила дитяча обласна лікарня в Чернігові (4 загиблих, 51 постраждалий).

"Завдяки залишкам бойових частин та інших деталей реактивного снаряда вдається встановити позицію та дальність пострілу – з точністю до двохсот метрів", — говорить Сергій Свідерок.

Миколаївщина на другому місці де військові РФ застосовували касетні боєприпаси
Пошкоджений дах, 27 червня 2022 року.

Російські військові застосовують всі типи касетних снарядів, які призначені для реактивних систем залпового вогню, насамперед для "Урагану", "Смерчу" та "Торнадо-С", а також для тактичного ракетного комплексу "Точка-У".

Що відомо про застосування касетних боєприпасів на Миколаївщині

  • 18 липня 2022 року, близько 17:15 російські війська обстріляли касетними снарядами Корабельний район міста. Поцілили у приватний сектор, внаслідок чого пошкоджено вікна і дахи у будинках. Поранення отримали чоловік і жінка.
  • 29 липня 2022 року збройні сили Російської Федерації завдали ударів касетними снарядами по одному з районів Миколаєва. За попередньою інформацією, є загиблі та травмовані.
  • Ввечері 27 червня 2022 року російські війська здійснили черговий обстріл Миколаєва з реактивної системи залпового вогню "Ураган" касетними боєприпасами. Інформація щодо постраждалих не надходила.
  • Вночі 21 вересня 2022 року російська армія здійснювала обстріли касетними снарядами південної та північної околиць села Парутине Куцурубської громади. Поранених немає.
  • Протягом доби 27 вересня та вранці 28 вересня 2022 року російська армія обстрілювала Миколаївський та Баштанський райони області. Переважно це були удари по околицях населених пунктів та відкритим територіям. Фіксувалися обстріли касетними снарядами.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок