Арт-об’єкт із фаянсового посуду створили на Полтавщині

Арт-об’єкт із фаянсового посуду створили на Полтавщині

Арт-об’єкт із фаянсового посуду створили на Полтавщині Суспільне Полтава

Композицію із фаянсового посуду створили у музеї-заповіднику гончарства, що в Опішні. Це два "дерева" із тарілок, що розташовані поруч. Найвище – майже 3,5 метри. Кожне можна роздивитися із однієї точки, бо обидва об’єкти обертаються.

Такий арт-об’єкт вже можуть роздивлятися відвідувачі опішнянського музею. Для нього використали фаянсовий посуд, який працівники закладу знайшли на смітнику. Відібрали найкращий і утворили два дерева.

Авторка проєкту Ольга ПлохаСуспільне Полтава

Авторка проєкту Ольга Плоха

Авторка проєкту Ольга Плоха розповідає: "Ми планували розмістити їх на паркані. Чи десь на стіні, чи, можливо, ось таку скульптуру робить у вигляді ялиночки. Але зупинилися на ось такому маленькому ескізі: ніби у вигляді глобуса чи дерева. Вирішили, що хаотично вони не будуть, а будуть,як на глобусі: паралелі та меридіани".

На найнижчий об’єкт, висотою у майже 2,5 метри, відбирали полумиски. На інший, що на метр вищий, – плоскі тарілки. Всього тут близько 130 посудин. Зображений на них переважно рослинний та геометричний орнамент.

Арт-об’єкт із фаянсового посудуСуспільне Полтава

Арт-об’єкт із фаянсового посуду

"Десь орнамент всередині, на денці, а десь – розписаний зверху по вінцях. Є просто без рослинного орнаменту. Старалися, щоб миски одна біля одної не повторювалися, їхні орнаменти", − каже авторка проєкту.

Усім цим тарілкам майже 60 років. Щоб закріпити їх, створили спеціальну металеву конструкцію.

Інженер музею-заповідника в Опішні Борис БезрукСуспільне Полтава

Інженер музею-заповідника в Опішні Борис Безрук

Інженер музею-заповідника в Опішні Борис Безрук розповідає: "Придумали кріплення дротове для тарілок. Петлі набагато простіше кріпити, просто загибаються «вусики». Намагалися обрізати так, щоб ніхто не зміг їх відчепити, зняти, побити. Конструкція поворотна, із одного місця можна оглянути усю конструкцію".

"Якщо опади (дощ чи сніг), їм не дуже страшно. У нас вони усі цілі. Щербатих чи тріснутих немає. Якщо дощ чи град, то воно його повністю обтікає і дуже тарілки наші не зачіпає", − каже Ольга Плоха.

Арт-об’єкт із фаянсового посудуСуспільне Полтава

Арт-об’єкт із фаянсового посуду

Над цією композицією музейники працювали 4 місяці. Поруч хочу доробити лаву, усередині якої теж буде посуд.

"Воно складатиметься із трьох дощок. Але на одній із них будуть вмонтовані денця із ось оцими денцями. Бо в нас багато браку лишилося. І ми плануємо, щоб оці денця нікуди не ділися", − розповідає Ольга Плоха.

Загалом поблизу цієї композиції планують створити й інші об’єкти із фарфору та фаянсу.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди