"Я і замовник, і виконавець": як у Рівному брали під варту підозрюваного у підпалах машин

"Я і замовник, і виконавець": як у Рівному брали під варту підозрюваного у підпалах машин

"Я і замовник, і виконавець": як у Рівному брали під варту підозрюваного у підпалах машин

Рівненський міський суд обрав запобіжний захід підозрюваному у підпалах і зберіганні зброї Віктору Пустинському. Його триматимуть 60 діб під вартою без права внесення застави. Про це оголосив суддя Євген Сидорук. Сам затриманий поліцією чоловік чекав на рішення з усмішкою.

45-річний рівнянин раніше судимий, безробітний, неодружений і не має дітей, а колись, каже, п'ять років служив у "Французькому легіоні". Авто, мовляв, палив "поганим людям", із якими, буцімто, не могла впоратись правоохоронна система. Додає: замовників не було, рішення приймав на свій розсуд.

Підозрюваний Віктор Пустинський:

– Негідники постійно тікають від відповідальності і ніхто їх не карає. По судам все вирішують за гроші з прокурорами і суддями. Скільки в нас випадків було по Поліссю з цими корупціонерами: вони поверталися через деякий час. В нас закон – як дишло. В нас немає суду, є гроші, є зв’язки, все вирішують, – каже підозрюваний, однак конкретних доказів чи фактів при цьому – не надає.

Затримали чоловіка 16 грудня за підозрою у підпалі "Toyota Camry", яка належить родині місцевого підприємця Андрія Остапчука. А боєприпаси виявили під час обшуку гаража на вулиці Курчатова. Там знайшли понад 10 тисяч набоїв різного калібру, 12 гранатометів, півсотні корпусів гранат і запали до них, шість тротилових шашок, 16 пістолетів, 5 револьверів, 4 пістолети-кулемети, 8 автоматів Калашникова, 6 гвинтівок, 4 з половиною кілограми тротилу, один саморобний радіокерований вибуховий пристрій та іншу зброю.

Підозрюваний Віктор Пустинський:

– Для самооборони, адже сьогодні є три замовлення на мене. Не знаю, вбивства чи що... Було чотири, бо одне розкрили – те віртуальне вбивство, яке Загороднюк. А я в тому списку був після Загороднюка.

Чоловік може бути причетним до замаху у лютому на голову міського суду Петра Денисюка, повідомляв 17 грудня заступник керівника обласної поліції Олександр Панасюк.

Ще один потерпілий Андрій Гладун стверджує, що Віктор Пустинський у 2015-му році його побив. Тож сьогодні йому оголосили про ще одну підозру.

Потерпілий Андрій Гладун:

– Зайшовши в кафе "Блюз", де відпочивали люди, яких я не знаю. Взяв каву, пішов на двір її випити через приміщення цього "Блюзу". Ця особа, яку я особисто не знаю, не дружив і не спілкувався, наносила удар, тримаючи щось у руці.

Підозрюваний Віктор Пустинський:

– Знаю його десь з 10-го року. Потім з його боку були допущені деякі нехороші дії, я йому заборонив вхід до "Лагуни", так, Андрюша? Проходячи повз мене, він негарно відгукнувся в мій бік, я підійшов, так трапилося, що він вилив на мене каву, він на мене навалився, я його штовхнув, і він з одного залу відлетів в інший, а там стояла барабанна установка. І він головою потрапив в барабани.

Влітку 2016-го року Ользі Хлевній спалили авто "Toyota". Жінка підозрює, що саме Віктор Пустинський причетний до цього злочину. Каже: причиною могли бути несплачені нею борги.

Власниця спаленого авто Ольга Хлевна:

– Підозрюю я Пустинського Віктора, але по замовленню зовсім іншої людини. Якщо Віктор почне говорити, у місті багато людей матимуть великі проблеми. Добиваюся я, щоб справу не закрили, багато часу.

– Пустинського ви бачили? (запитують жінку)

– Так. Схожу особу по статурі і ходьбі. Я хочу, щоб мою справу приєднали і почали розслідувати. В мене взяли один раз покази і більше нічого, ні до кого не викликали.

У залі суду підозрюваний пообіцяв розповісти про зв’язки злочинців із правоохоронцями та суддями. Але погодився спілкуватися, лише якщо замінять прокурора. Буцімто, Роман Урбанович може мати корупційні зв’язки. Той усе заперечував, але на прохання судді поступився місцем Поліні Демчук.

Прокурор Роман Урбанович:

– Про тих осіб, яких зазначив підозрюваний Пустинський, я взагалі їх ніколи не бачив. Чув, що є такі прізвища, але нічого не знаю. Щоб аргументувати своє клопотання, підозрюваний мав би встановити якісь підстави.

Сторона обвинувачення клопотала про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без права внесення застави.

Слідчий Олександр Подшивайлов:

– Враховуючи тяжкість покарання, а саме до 10 років позбавленні волі, Пустинський з метою його уникнення може переховуватися від органів досудового розслідування та в подальшому суду.

На відміну від адвоката, який просив про домашній арешт, сам підозрюваний не заперечував стосовно двох місяців у СІЗО. Тож суддя таке рішення і ухвалив.

Суддя Євген Сидорук:

– Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без визначення розміру застави. Пустинського Віктора Георгійовича, 31 липня 74-го року народження, утримувати в установі "Рівненський слідчий ізолятор".

Автор: Володимир Струс

На початок