"Білі квитки" відомих людей та корупційна схема Борисова: Мосійчук про власне розслідування щодо військкомів з Одещини

"Білі квитки" відомих людей та корупційна схема Борисова: Мосійчук про власне розслідування щодо військкомів з Одещини

"Білі квитки" відомих людей та корупційна схема Борисова: Мосійчук про власне розслідування щодо військкомів з Одещини
Фото: Нікіта Галка / Суспільне

Екснардеп Ігор Мосійчук прокоментував справу військкома з міста Южне на Одещині Єгора Смирнова, щодо якого ДБР порушило кримінальне провадження через збагачення під час війни та розповів про корупційну схему одеського ексвійськкома Борисова.

З соцмереж стало відомо, що військком Смирнов нібито збирається подати до суду на Ігоря Мосійчука за наклеп. Екснардеп розповів Суспільному, що суду не боїться і має всі потрібні докази:

"Я читав у пресі що Єгор Смирнов збирається подати на мене до суду. Ну, по-перше, прапор йому в руки, хай подає. В мене є всі документи, я готовий довести все. По-друге, я думаю, це такий спосіб захисту. Він думає, що я "повоняє й перестане".

Замість того, щоб піти на фронт, як одеське обласне ТЦК про нього говорило, він вирішив обрати шлях Борисова. Тепер він піде не на фронт, а піде в тюрму. Я особисто буду цим займатися".

Екснардеп провів паралелі між справами вже колишнього одеського військкома Борисова та військкома Смирнова:

"Щодо розслідувань — по Смирнову у мене є три теки матеріалів, які доводять все те, що я сказав: по збагаченню, по всьому. Скажіть мені, будь ласка, а де можна в часи війни заробити мільйон? Він каже в коментарі виданню, що "я заробив чесно ці гроші, можу довести по своїм статкам".

По-перше, так Борисов теж розповідав, що він довести може. А по-друге, розкажіть мені, на яких таких роботах, яких таких бізнесах можна за рік, бувши депутатом і служачи в ТЦК, заробити мільйон. Я таких бізнесів не знаю. Хай навчить українців, українці будуть так заробляти".

На думку Ігоря Мосійчука, найбільше подібних скандалів на Одещині через те, що ексвійськком Борисов побудував певну корупційну систему, залучивши до неї багатьох людей:

"Чому найбільше скандалів на Одещині? Мабуть, тому що Борисов побудував таку систему і підбору кадрів, і систему взаємовідносин в колективі, яку зараз намагаються ламати, яка абсолютно сприяла корупційній складовій від верху до низу. Оці всі випадки зараз виявляються".

Він також додав, що вважає за потрібне оприлюднити списки всіх, хто отримав "білі квитки":

"Я казав і кажу, варто оприлюднити списки тих, хто отримав білі квитки, хто отримав право не служити у війську на території Одеської області. Думаю, ми там крім відомих одеситів побачимо дуже багато людей, які з Києва й з інших регіонів перепрописувались на Одещині, реєструвались для того, щоб зробити собі білий квиток".

Ігор Мосійчук розповів, що дізнатись про незаконні дії Смирнова допомогли "добрі люди":

"Як вийшов на Смирнова? Дуже просто — добрі люди підказали, що є такий персонаж. Деякі документи дали, я почав цікавиться, почав збирати сам. В результаті назбирав те, що назбирав.

В понеділок буду на допиті ДБР і, відповідно, дам покази, передам матеріали які є у мене, які я писав по ньому. По всій протиправній діяльності Смирнова є матеріал. Ну а що до суду, хоче в суд — вперед. Замість фронту у тюрму піде".

Після поширення інформації про збагачення військкома Єгора Смирнова з міста Южне на Одещині правоохоронці почали розслідування, ДБР відкрило кримінальне провадження.

Напередодні екснардеп Ігор Мосійчук на своїй сторінці у Фейсбук зазначив, що Євген Смирнов є депутатом Южненської міської ради з 2015 року, а також секретарем постійної комісії з питань адміністративно-територіального устрою, регулювання земельних відносин, охорони навколишнього середовища, цивільної оборони. В повідомленні також йдеться про те, що військком начебто став мільйонером під час війни.

За словами Мосійчука, під час повномасштабної війни Єгор Смирнов став власником:

  • комерційної нерухомості площею майже 500 кв.м;
  • гектарів землі на узбережжі Чорного моря;
  • стоянки для авто 938,7 кв.м.

За даними руху "Чесно", Смирнов є членом політичної партії Всеукраїнське обʼєднання "Батьківщина", працює у порту "Південний", де є головою цехового комітету профспілки.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок