"Двері і вікна повибивало": що кажуть місцеві про нічний вибух у багатоповерхівці у Полтаві

"Двері і вікна повибивало": що кажуть місцеві про нічний вибух у багатоповерхівці у Полтаві

На місці вибуху, який стався 6 серпня у квартирі в Полтаві, лишаються уламки
Суспільне Полтава

Мешканців будинку на вулиці Квітучій у Полтаві, де увечері 6 серпня стався вибух, евакуювали. Також пропонували поселення для тих, кому немає, де ночувати. Про це Суспільному повідомили очевидці. Зібрали їхні розповіді у матеріалі.

Як стався вибух у полтавській багатоповерхівці

У багатоквартирному будинку на вулиці Квітучій вибух стався близько 22:00 6 серпня. Як повідомив Суспільному речник рятувальників регіону Віталій Шкаревський, попередня причина — вибух газу.

Біля полтавського будинку, де був вибух 6 серпня, чергують рятувальники
Будинок, у якому стався вибух 6 серпня 2023-го. Суспільне Полтава

У будинку мешкає полтавка Вікторія Карасьова. Її чоловік — один із двох людей, яких госпіталізували.

"Сиділи з дітками, їли кавун. Спочатку сталося наче падіння чогось, ніби шафа, а потім був вибух. Я схопила дітей і побігла до дверей. Чоловік у мене був у дитячій кімнаті. Там підлога провалилася на третій поверх. То його забрали із поламаною ногою, головою", — розповіла жінка Суспільному.

На третьому поверсі будинку у Полтаві був вибух близько 22:15 6 серпня 2023
Вигляд будинку у Полтаві того ж вечора, коли стався вибух. Суспільне Полтава

Виводити пораненого допомагав Владислав Руднєв. Він орендує квартиру у будинку, сам переселенець із Донеччини.

"Ми готували їсти, раптом стався вибух дуже сильний. В мене в вухах заклало, я майже нічого не чув. Потім ми вибігли в тому, що було. Я в спідній білизні, моя дівчина також у футболці і кофті тільки. Бачимо, що лежить чоловік весь у крові зі зламаною ногою. Паніка, ми не знаємо, що робити. Ми якось намагалися йому допомогти. Вивели цього чоловіка, посадили на лавку його. І, в принципі, ходили тут, очікували, що далі буде".

Владислав Руднєв допомагав виводити пораненого чоловіка після вибуху 6 серпня 2023 у Полтаві
Мешканець будинку, де був вибух, Владислав Руднєв. Суспільне Полтава

Які пошкодження після вибуху у будинку в Полтаві

Вибух стався на третьому поверсі. У близьких квартирах, зокрема, вибило вікна та двері. Через падіння уламків отримали пошкодження припарковані автівки. Зокрема, і машина Сергія Мошенка.

"Автомобіль пошкодило. У квартирі, на перший погляд, усе ціле. Є, де ночувати, але я буду тут залишатися, бо тут всі наші жителі, хочеться купкою триматися. Дуже сильний вибух. Я насправді думав, що "приліт". Але потім виявилося, що був вибух у квартирі на третьому поверсі", — розповів він Суспільному.

Через вибух у багатоповерхівці у Полтаві пошкоджені квартири та автівки
Одна з пошкоджених автівок після вибуху. Суспільне Полтава

Як розповів Суспільному речник рятувальників регіону Віталій Шкаревський, у квартирі, де був вибух, пошкоджені міжповерхові плити перекриття та міжкімнатні перегородки. Троє людей постраждали, з них двох госпіталізували. Станом на 02:20 наслідки ліквідували 33 рятувальники та 8 машин.

Евакуювалася з будинку і місцева Тамара Кулинич. Жінка розповіла Суспільному про пошкодження її помешкання:

"З квартири на балкон двері і вікна найбільші повибивало. Як бахнуло — і скло посипалося. Дивлюся, щось горить. Я перелякалася, думала, бомби летять. А тоді вискочила в коридор, сіла, мене всю тіпає. На другому поверсі в сусідки теж повибивало вікна. Це другий і третій поверх, у нас скло постраждало. Найголовніше, що люди не постраждали, всі живі".

Біля будинку у Полтаві, де був вибух 6 серпня 2023, працюють спецслужби
Будинок, де був вибух огородили стрічкою. Суспільне Полтава

Яка ситуація на місці вибуху у Полтаві

Станом на ранок 7 серпня територія лишається огородженою, працюють правоохоронці та рятувальники.

"Відразу після вибуху, коли всі люди були зовні, приїхали служби, розгорнули невеличкий пункт незламності. Розвезли, кому потрібне було житло, запропонували всім, хто не міг його знайти. Навіть підвозили людей, хто не міг добратися сам. А вже коли я приїхав, після 4:00 ранку, тут уже нікого не було. Були лише власники автівок, які постраждали, вони заповнювали форми", — розповів Суспільному місцевий житель Олександр Мошенко.

6 серпня 2023 вибухом у Полтаві пошкоджені квартири багатоповерхівки
Через вибух уламки будинку розлетілися по двору. Суспільне Полтава

За словами чоловіка, під час вибуху він був у квартирі на п’ятому поверсі:

"У моєму випадку — тільки посипалася штукатурка, це всі пошкодження, які були. Потім всі ж почали евакуюватися, в коридорах був запах, чимось схожий на газ, але й не зовсім. Задимленість якась була, невеличка паніка".

Як розповідала Суспільному секретарка Полтавської міської ради Катерина Ямщикова, 7 серпня планують вирішувати питання щодо компенсацій для мешканців будинку, де стався вибух.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок