Тхеквондист з Авдіївки навчає дітей у Тернополі

Тхеквондист з Авдіївки навчає дітей у Тернополі

Тхеквондист з Авдіївки навчає дітей у Тернополі
Сергій Жувака. Фото: Суспільне Тернопіль

Сергій Жувака чемпіон України з тхеквондо. Ще у 2014 році сім’я залишила свій дім в Авдіївці. Через війну родина переїжджала 4 рази. Тепер Сергій Жувака з дітьми та дружиною планують жити у Тернополі. Тут чоловік хоче започаткувати мережу олімпійського тхеквондо.

Тренування з тхеквондо для дітей проводить чемпіон України з тхеквондо Сергій Жувака. Йому 37 років, 25 з них займається спортом.

"Я вирішив займатись тхеквондо десь в 11 років, всі мої друзі туди пішли. Це був новий досвід для них, новий вид спорту. Зацікавило те, що там було дуже багато ударної техніки ногами. Багато хто ходив на бокс, карате, а тхеквондо було специфічним видом спорту, який був на фоні фільмів про Джекі Чана", – каже голова обласного осередку олімпійського тхеквондо Сергій Жувака.

Тхеквондист
Сергій Жувака. Фото: Суспільне Тернопіль

Чоловік родом з Авдіївки на Донеччині. Він розповідає, у 2014 році, коли розпочалися воєнні дії, він разом з сім’єю переїхав до Кіровоградської області. Там за чотири роки він зібрав команду зі ста людей. Деякі з його учнів були призерами чемпіонатів України.

"Мені запропонували знову повернутись і розвивати спорт у Донецькій області. Ми повернулись у 2017 році й знову з нуля розпочали підіймати команду, вже не в Авдіївці, а в Мирнограді, це поряд з Покровськом, невелике містечко".

Тхеквондист з Авдіївки
Сергій з учнями на змаганнях. Фото: Сергій Жувака

Коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, родина Жуваків з Мирнограда переїхала до Дніпропетровської області. Там їх прихистили друзі-тренери. Із собою їм вдалось евакуювати базові комплекти для тхеквондо, аби продовжити роботу.

"Ми вже це проходили у 2014 році, ми зрозуміли, що якщо вже почалась війна, то вона буде довга. У нас дуже швидко пропало паливо на всіх АЗС і багато хто не мав можливості виїхати. На щастя, у мене машина була заправлена, почались активні прильоти, активні бойові дії. Тому ми дуже швидко зібрались і буквально все вмістилось в спортивну сумку, поїхали до Кам'янського Дніпропетровської області. Ми бачили, що Дніпропетровська область, також є прифронтовою, не має можливості повноцінного тренування, бо безпека дітей перш за все. І повертаючись на початок ми вирішили переїхати на захід України назавжди".

Тхеквондист
Тхеквондист з Авдіївки з учнями. Фото: Сергій Жувака

До Тернополя родина приїхала у квітні цього року. Із серпня Сергій Жувака тренує дітей на базі фізкультурного диспансеру. Діти спортсмена також займаються тхеквондо. Осінню чоловік разом із донькою поїде до Словаччини представляти Україну на міжнародних змаганнях.

"Я для них не ставлю, якихось критеріїв, що ти дитина тренера, ти повинна бути найкраща. Якщо ти не будеш перша, то це буде трагедія життя. Цього не потрібно робити. Це діти у них повинне бути дитинство. Вони повинні самі вирішувати, що вони люблять і що вони бажають".

Тхеквондист з Авдіївки
Занят. Фото: Суспільне Тернопіль

Чоловік розповідає, що хоче започаткувати мережу олімпійського тхеквондо у Тернополі. З вересня Сергій планує проводити заняття і школах Тернополя.

Тхеквондист Сергій
Сергій. Фото: Суспільне Тернопіль

Авторка: Наталія Бончук

На початок