В Івано-Франківську пройшов 11 велопарад дівчат: як він відбувався

В Івано-Франківську пройшов 11 велопарад дівчат: як він відбувався

В Івано-Франківську пройшов 11 велопарад дівчат: як він відбувався
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську 6 серпня відбувся 11 велопарад дівчат. До заходу долучилися 175 учасниць та учасників. Особливістю цьогорічного велопараду є благодійна мета. Про це Суспільному розповіла голова громадської організації "Мами Прикарпаття" Мар'яна Вершиніна.

Стартували учасники на площі "Бастіон", а фінішували у парку імені Тараса Шевченка.

Франківка Катерина Сантар приїхала на парад з дочкою та племінницею. Жінка каже: у цьому заході бере участь вперше.

"У дочки вже з'явився велосипед. У мене є компанія, і я вирішила, що можна брати участь у такому прекрасному заході. Окрім того, він має благодійну мету. Ми дякуємо нашим військовим за можливість бути тут, за те, що вони нас оберігають", — говорить Катерина Сантар.

Франківка Катерина Сантар розповідає про участь у 11 велопараді дівчат
Франківка Катерина Сантар приїхала на парад з дочкою та племінницею. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Жінка розповідає: ровером користується повсякденно.

"Я, наприклад, всюди їжджу велосипедом: і в магазин, і просто погуляти. Хотілося б більше велодоріжок. Важко трохи їздити, особливо — дітям", — додає Катерина.

Жителька Івано-Франківська Лілія Васильєва до велопараду дівчат долучається уп'яте. Щороку її супроводжує син.

"Це — чудова подія, позитивна, не просто якийсь велопроєкт. Це — приналежність до велоспільноти. Велосипед — справді комфортний та приносить задоволення. Я не постійно ним користуюся, але коли тепло, то переважно всі прогулянки — на ровері. Не всюди у нас є велодоріжки та не всюди безпечно їздити. Інколи узбіччя, якими має їхати велосипедист, — у ямах, калюжах та смітті. Тому доводиться виїжджати на проїжджу частину. Це не дуже подобається автомобілістам", — розповідає Лілія Васильєва.

Жителька Івано-Франківська Лілія Васильєва розповідає про участь у 11 велопараді дівчат
Франківка Лілія Васильєва із сином. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

До велопараду долучилися і волонтерки центру "Маскувальні феї".

До велопараду дівчат Івано-Франківську долучилися волонтерки центру "Маскувальні феї"
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"У нас є різні категорії волонтерів, які долучаються до виготовлення маскувальних сіток: студенти, діти, вимушені переселенці та родини загиблих військових. Ми щовихідних плетемо сітки у парку імені Шевченка — якраз сьогодні там фінішуємо і продовжимо свою роботу, а охочі зможуть долучитися. Я лише нещодавно навчилася їздити на велосипеді, тому до велопараду долучаюся вперше", — говорить співзасновниця волонтерського центру "Маскувальні феї" Олена Черкас.

Співзасновниця волонтерського центру "Маскувальні феї" Олена Черкас розповіла про 11 велопарад дівчат в Івано-Франківську
Співзасновниця волонтерського центру "Маскувальні феї" Олена Черкас. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Цьогорічний дрес-код учасників велопараду дівчат — синьо-жовті кольори. За словами голови громадської організації "Мами Прикарпаття" Мар'яни Вершиніної, під час події можна було перерахувати гроші на підтримку воїнів. Їх передадуть у військову частину, де зараз служить велоактивіст Андрій Котлярчук. Окрім того, на фініші організували благодійний ярмарок, завдяки якому також збирали гроші для ЗСУ.

11 велопарад дівчат у Франківську
Цьогорічний дрес-код учасників велопараду дівчат — синьо-жовті кольори. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Мета велопараду — популяризувати велосипед, показати іншим, що це — не лише спорт і не лише для того, щоб на вихідні виїхати на пікнік. Ним можна користуватися щодня. У європейських державах часто і в ділових костюмах їздять на велосипедах у повсякденному житті. Також ми хочемо привернути увагу до велоінфраструктури, щоб вона ставала безпечнішою та логічно пов'язаною між собою, і популяризувати Івано-Франківськ як велосипедну столицю. Цьогорічна особливість — це благодійна мета", — пояснює Мар'яна Вершиніна.

Мар'яна Вершиніна розповіла про 11 велопарад дівчат в Івано-Франківську
Голова громадської організації "Мами Прикарпаття" Мар'яна Вершиніна. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За її словами, під час велопараду дівчат для потреб українських військовослужбовців зібрали 8 800 грн.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок