Один з 20 в Україні. У Помічній на Кіровоградщині діє безплатний ігровий клуб для дітей та молоді

Один з 20 в Україні. У Помічній на Кіровоградщині діє безплатний ігровий клуб для дітей та молоді

Один з 20 в Україні. У Помічній на Кіровоградщині діє безплатний ігровий клуб для дітей та молоді
Ігровий клуб у Помічній діє з липня 2023 року. Фото Аріеля Фідальго Поррати

У ліцеї "Гармонія", що у місті Помічна Новоукраїнського району Кіровоградської області, діє ігровий клуб "Спільно JuniorS". Він – один з 20 в Україні, розповіла Українському Радіо Кропивницького начальниця відділу освіти Помічнянської міської ради Ніна Семашко. Основна мета клубу – залучити дітей і молодь, зокрема й переселенців, до життя громади, організувавши для них змістовне дозвілля.

За словами Ніні Семашко, клуб діє у Помічній завдяки активності вчителів фізкультури ліцею: "Був конкурсний відбір від громадської організації "Рух Олександра Педана" та ЮНІСЕФ. Вчителі ліцею подалися і виграли. Організатори враховували й спортивні досягнення конкурсантів, а баскетбольна команда нашої громади саме виграла обласну гімназіаду і представляла Кіровоградщину на всеукраїнському рівні. Крім того, спортзал ліцею відповідає усім вимогам, є сучасний футбольний майданчик зі штучним покриттям. Для дітей та молоді там організовували змагання і до створення ігрового клубу".

Двоє вчителів фізичної культури ліцею – Аріель Фідальго Поррата та Альона Кравченко є тренерами ігрового клубу. Зарплату їм платить "Рух Олександра Педана", організація взяла на себе й купівлю інвентарю, організацію просвітницьких заходів, тренінгів та онлайн-зустрічей. Клуб діятиме до травня 2024 року, куплений для нього інвентар після завершення проєкту залишиться в громаді: "По три заняття з учасниками 10-19 років (поділені на три вікові групи – ред.) відбуваються у клубі щовівторка та щочетверга. Це спортивні заняття, під час яких можна опанувати те, чого, можливо, не навчать на уроках фізкультури. А щоп’ятниці в клубі відбувається нетворкінг, під час якого діти й молодь спілкуються, обговорюють плани й проєкти, діляться думками".

Розклад занять в ігровому клубі "Спільно JuniorS" у Помічній
Розклад занять в ігровому клубі "Спільно JuniorS" у Помічній. Фото: Facebook Аріеля Фідальго Поррати

Заняття у клубі безплатні. Брати участь в заняттях і заходах можуть жителі інших громад, сказала керівниця відділу освіти: "Однією з умов організаторів була готовність прийняти дітей з Новоукраїнської громади. Тому, дійсно, кількість учасників заходів у клубі необмежена, хоча на деякі слід реєструватися".

Програмою клубу передбачені також різноманітні тренінги, серед спікерів будуть Олександр Педан та Євген Клопотенко.

Крім ліцею в Помічній, ігровий клуб "Спільно JuniorS" діє на базі ліцею "Обрій" у місті Світловодськ Олександрійського району Кіровоградської області.

Інформацію про заходи публікують на сторінках ліцею "Гармонія" в соціальних мережах.

На початок