У ЗСУ пояснили, у чому складність наступу на півдні

У ЗСУ пояснили, у чому складність наступу на півдні

У ЗСУ пояснили, у чому складність наступу на півдні
Залізна кавалерія 22 окрема механізована бригада. Фото: ОК "Південь"

На півдні російські окупанти влаштували багатоешелоновану систему інженерних загороджень, яка ускладнює наступ українського війська.

Про це розповів командувач Сил підтримки ЗСУ бригадний генерал Дмитро Герега, передає Military Media Center.

"Складність ведення Силами оборони України наступальних дій на південному напрямку полягає в тому, що противник влаштував на окупованих територіях багатоешелоновану систему інженерних загороджень, яка складається з декількох смуг протяжністю від 10 до 40 км кожна, їх щільність достатньо велика", — пояснив Герега.

Смуги загороджень включають в себе протитанкові мінні поля, невибухові загородження у вигляді протитанкових ровів, бетонні піраміди (так звані "зуби дракона"), протитанкові їжаки, дротові перешкоди.

За словами Гереги, росіяни використовують міни, в тому числі таким чином, щоб їх не можна було вилучити.

"Для подолання таких загороджень необхідні значна кількість інженерно-саперних підрозділів, особовий склад яких повинен бути спроможний пророблювати проходи в мінно-вибухових загородженнях противника як вручну, так і за допомогою спеціальної інженерної техніки, наявність якої на таку кількість загороджень недостатня", — розповів командувач.

Він додав, що для подолання мінно-вибухових загороджень в Угрупованні сил і засобів підтримки сформували п’ять інженерно-саперних батальйонів. Частина особового складу підрозділів пройшла підготовку за кордоном, це близько 200 військовослужбовців. Вони виконують завдання у складі цих угруповань, а також розміновують деокуповані території в Миколаївській, Херсонській та Харківській областях. Протягом липня-серпня ще близько 150 військовослужбовців пройдуть підготовку за кордоном.

Герега також розповів, що інженерні підрозділи отримали від країн-партнерів до 100 одиниць спеціальної техніки, необхідної для пророблення проходів у вибухових та невибухових загородженнях. Йдеться про інженерні танки, установки та заряди розмінування, танкові мостові укладачі та інше. Наразі, здійснюється підготовка екіпажів цєї техніки за кордоном.

Доповнюється...

На початок