Туризм під час війни: куди їдуть відпочивати жителі Тернопільщини

Туризм під час війни: куди їдуть відпочивати жителі Тернопільщини

Туризм під час війни: куди їдуть відпочивати жителі Тернопільщини
Туризм. Фото: Суспільне Тернопіль

Куди їдуть відпочивати тернополяни та жителі області під час війни, які місцини найпопулярніші. У туристичних фірмах розповіли, що жінки із дітьми зараз основна категорія туристів.

Наталія Дрозд у туризмі 15 років. Жінка каже, коли почалася повномасштабна війна, туристичні поїздки зупинилися повністю. Тоді жінка допомагала українцям з евакуацією за кордон. Наталія розповідає, подорожі відновили з весни 2023 року. Вона організовує паломництва у Боснію і Герцеговину, Хорватію, Грецію та Ізраїль, а також екскурсії християнськими святинями України.

Туризм
Відпочинок. Фото: Наталія Дрозд

"Людей не тільки не зменшується, їх з кожним місяцем, з кожною поїздкою збільшується і розширюється географія. Нема можливості зараз відвідати відпочинок морський в Україні, ми поєднуємо Меджугор’є з відпочинком в Адріатичному морі, заїжджаємо в Хорватію. Багато їде мамусь з дітьми, бо саме для дітей море важливо", – говорить засновниця паломницького центру Наталія Дрозд.

Засновниця паломницького центру
Наталія Дрозд. Фото: Суспільне Тернопіль

Мами з дітьми – основна категорія туристів, – каже директорка туристичної фірми Іванна Романська каже, що мами з дітьми – основна категорія туристів.

"Найпопулярнішим напрямком через те, що він є найзручніший і найпростіший, це залишається Болгарія. Є прямі чартерні рейси з Тернополя в Болгарію, очевидно, що це найпростіше, найдоступніше. І, тим більше, що Болгарія є "дитячим" курортом. Там готелі приймають діток при двох дорослих безплатно".

Директорка туристичної агенції
Іванна Романська. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами Іванни Романської, жителі Тернопільщини також їдуть до Греції, Чорногорія та Албанії. Також жінка організовує відпочинок в Україні.

"Закарпаття, Карпати, Світязь також стає відпочинком в Україні".

Керівниця офісу одного з туроператорів у Тернополі Анастасія Костецька каже, що найчастіше влітку люди обирають тури в Туреччину та Єгипет. За її словами, авіаперельоти доступні з Румунії, Польщі та Молдови. Проте такої кількості бронювань, яка була до повномасштабної війни, немає.

"Є пожвавлення, але не аж таке. Чоловіків не випускають за кордон, а багато жінок не хочуть їхати без чоловіків. Є бронювання, але не таке активне, як позаминулого року".

Керівниця офісу
Анастасія Костецька. Фото: Суспільне Тернопіль

Жінка каже, з усіх, хто бронює тури, приблизно 10 відсотків – чоловіки. Анастасія розповідає, часто люди просять замовити готелі, в яких би не проживали росіяни.

"Є певна кількість готелів в Єгипті і в Туреччині, які не приймають росіян, але це дуже маленький відсоток зі всіх готелів".

Анастасія Костецька
Керівниця офісу одного з туроператорів. Фото: Суспільне Тернопіль

Анастасія Костецька каже, восени кількість охочих поїхати в туристичні тури до країн Європи може зрости. Тернополяни, з якими поспілкувалися кореспонденти Суспільного, розповіли, якому відпочинку вони віддають перевагу.

"В Яремче були цього року. Планували їхати на море, але у зв’язку з Каховською ситуацією передумали, в Болгарію хотіли їхати", – говорить тернополянка Галина Кузишин.

Тернополянка
Галина Кузишин. Фото: Суспільне Тернопіль

Тернополянка Анастасія Кулик каже, що цього року їздила відпочивати в Карпати.

"Також ми з мамою їздили в Італію минулого року на два тижні відпочивати".

Тернополянка
Анастасія Кулик. Фото: Суспільне Тернопіль

"Я люблю подорожувати, мені подобається, але машини в мене немає, поїздом з собакою теж незручно. А залишити собаку немає на кого. І потім якось не дуже гарно під час війни, це буде виглядати, я ніби тікаю з країни, коли вже щось налагодиться, то я вже відведу душу, кудись поїду", – розповів тернополянин Ігор Федонюк.

Тернополянин
Ігор Федонюк. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок