Україна приєдналася до санкцій Євросоюзу проти Ірану за постачання дронів Росії

Україна приєдналася до санкцій Євросоюзу проти Ірану за постачання дронів Росії

Ілюстративне фото: Getty Images
Прапор Ірану. Ілюстративне фото: Getty Images

Україна приєдналася до санкцій, запроваджених Європейським Союзом проти Ірану за постачання дронів-камікадзе Росії.

Про це повідомили у пресслужбі Ради Європи.

"Іран надає військову підтримку агресивній війні Росії проти України. У зв'язку з цим Рада ЄС ще 20 липня ухвалила рішення включити п'ятьох фізичних осіб, причетних до розроблення та постачання безпілотників у РФ, до списку фізичних, юридичних і фізичних осіб, щодо яких застосовують обмежувальні заходи", — мовиться у повідомленні.

Як при цьому вказується, окрім України, санкції підтримали держави-кандидати Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, Боснія і Герцеговина, а також Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія, які входять до Європейської економічної зони.

Санкції ЄС проти Ірану

Країни Євросоюзу 12 грудня 2022 року погодили пакет санкцій проти Ірану за постачання зброї Росії, зокрема бойових дронів.

20 лютого Європейський Союз розширив санкції проти Ірану через порушення прав людини у країні.

За пів року ЄС ухвалив нові обмежувальні заходи проти Ірану через його військову підтримку Сирії та війни Росії проти України.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні та цивільні об'єкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) інформував, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати БПЛА з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research зазначили, що Росія модифікувала іранські дрони, переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

На початок