"Зруйнована будівля, вибиті вікна, двері. Також снаряди пошкодили авто. Ми дивом вціліли". Херсонці про обстріл армії РФ

"Зруйнована будівля, вибиті вікна, двері. Також снаряди пошкодили авто. Ми дивом вціліли". Херсонці про обстріл армії РФ

"Зруйнована будівля, вибиті вікна, двері. Також снаряди пошкодили авто. Ми дивом вціліли". Херсонці про обстріл армії РФ
Херсон. Люди прибивають завали у будівлі патологоанатомічного відділення після обстрілів армії РФ, 4 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Протягом доби, 4 серпня, російські військові у Херсоні обстріляли лікарню, торговельний центр та кіноконцертну залу. Які наслідки чергової атаки Херсонщини — дізнавались кореспонденти Суспільного.

Санітар патологоанатомічного відділення Валерій показує наслідки нічного обстрілу херсонської лікарні російськими військовими. У приміщенні зруйнована стіна, є пошкодження і всередині будівлі.

"Це в нас кімната, ось холодильна камера, яка вся тут засипана. Пошкоджена стеля, пошкоджене приміщення — руйнування, де у нас була одна шафа, друга. Ще одна кімната пошкоджена теж", — говорить чоловік.

сюжет обстріли
Херсон. Російські військові обстріляли відділення лікарні, 4 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

У Вікторії, яка працює у лікарні, під обстріл потрапила автівка.

"Приїхала працювати на зміну, залишила автомобіль — тепер його немає. Буду ремонтувати, ніхто ж не буде це компенсувати. На авто їздила на роботу, потрібно було добиратися", — розповіла Вікторія.

сюжет обстріли
Херсон. Пошкоджений після російських обстрілів автомобіль, 4 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

За останні три дні лікарня була під обстрілом кілька разів, розповіла генеральна директорка Алла Малицька.

"Сьогодні вночі також стався обстріл, внаслідок якого було зруйноване патологоанатомічне відділення лікарні. Цього разу в нас не було жертв, всі були в приміщенні. Але збитки після цих обстрілів є великими. Взагалі в цілому в нас пошкоджено понад 400 вікон внаслідок обстрілів", — каже Алла Малицька.

сюжет обстріли
Херсон. Люди прибирають уламки та сміття після російських обстрілів ККЗ "Ювілейний", 4 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Армія РФ обстріляла також кіноконцертну залу "Ювілейний". Поранених немає, говорить виконувач обов'язків директора Юрій Коваль.

"Це було о восьмій ранку, ще не було людей у приміщенні, які тут працюють. Було виїзне відрядження по селах — везли кінофільми для дітей, мультики. Це приміщення складське, воно порожнє, там нічого немає, бо все винесли звідти раніше. Тому пошкоджень як таких немає, з того що зруйнувалося — тільки стіна", — говорить Юрій Коваль.

сюжет обстріли
Херсон. Пошкоджена внаслідок російських обстрілів споруда у середмісті, 4 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

За інформацією військової адміністрації за добу Херсонську міську територіальну громаду армія РФ обстріляла 17 разів. Випустили 77 снарядів по Херсону, Садовому, Антонівці, Комишанах та Молодіжному, каже керівник пресофісу ОВА Олександр Толоконніков.

"Під обстрілами був центр Херсона. 3 серпня ввечері було влучання в ЦУМ, а саме в гіпермаркет "Сільпо", який знаходиться в цьому приміщенні. Також під обстрілами були інші адмінбудівлі. Внаслідок вчорашніх обстрілів і внаслідок російської агресії постраждали дев'ять людей, одна людина з Бериславського району", — каже Толоконніков.

На початок