В Україні – антициклон: яку температуру повітря очікувати вінничанам

В Україні – антициклон: яку температуру повітря очікувати вінничанам

В Україні – антициклон: яку температуру повітря очікувати вінничанам
Діти "рятуються" від спеки у вінницькому фонтані. Фото: Суспільне

Від 30 до 38 градусів тепла – так на Вінниччині вчергове піднялася температура повітря. Причина – антициклон, який прийшов в Україну із Близького Сходу, каже синоптикиня обласного центру з гідрометеорології Олена Разуйова. Як довго триватиме спека – дізнавалося Суспільне.

За словами Олени Разуйової, спекотно буде і на вихідних 5-6 серпня. В окремих районах Вінниччини температура повітря сягатиме 36-38 градусів тепла.

"Найбільша температура в нас буде у неділю, в межах 31-36 градусів, в південно-східних районах області місцями до 38 градусів. Це Могилів-Подільський та Гайсин", – каже Олена Разуйова.

Послаблення спеки очікують вже з наступного тижня. Із понеділка і до неділі, 13 серпня, температура коливатиметься в межах 20-25 градів тепла у день. Загалом, за словами синоптикині, спекотно у серпні було і у 2012-му та в 1979 роках.

В Україні – теплий циклон: яку температуру повітря очікувати вінничанам
Фото: Суспільне Вінниця

Сімейна лікарка Тетяна Смолинська радять уникати перегрівання і пити до трьох літрів води вдень.

"Одяг – вільного крою, світлих тонів, бажано з натуральних тканин, обов’язково покривати голову – через це можуть бути різні ускладнення. І, звичайно, пити багато води", – каже Тетяна Смолинська.

За словами сімейної лікарки ЦПМСД №2 Тетяни Смолинської, спека особливо небезпечна для дітей, людей похилого віку та осіб із супутніми захворюваннями.

"Небезпечна вона звичайно для дітей, особливого діток першого року. Для вагітних жінок, для людей літнього віку. Тих, у кого захворювання серцево-судинної системи, цукровий діабет, різні ендокринологічні патології".

На початок