Середня температура води на поверхні Середземного моря підвищилася до рекордного рівня і становить 28,4ºС. Це може призвести до вимирання окремих видів морської флори і фауни.
Про це повідомляє CNN Türk з посиланням на дані Турецького фонду морських досліджень (TÜDAV).
"Середня температура води на поверхні Середземного моря піднялася до 28,4ºС — рівня, якого ніколи не було раніше. Це може серйозно вплинути на морське життя, потенційно призводячи до вимирання видів", — повідомили у TÜDAV.
Європейські зелені зробили схожу заяву: "Це матиме значний вплив на морське життя та призведе до втрати видів. Ми повинні захистити наші моря та океани та захистити морське біорізноманіття".
Генеральна секретарка TÜDAV Сібель Сезер заявила, що середземноморський басейн є однією з точок, які найбільше постраждають від зміни клімату і найнебезпечніша ситуація складається у східній частині Середземного моря.
"Східне Середземномор'я є найбільш уразливим… Зміни клімату негативно впливають на екосистему Середземномор’я, але також негативний вплив має локальна діяльність, зокрема надмірний вилов риби, відходи, прибережні насипні зони та поглиблення дна. Зміна клімату – це проблема, яка впливає на все, не лише на поверхні моря, а й на морських глибинах", — сказала вона.
Очільниця TÜDAV зазначила, що температура води може ще збільшитися і до цього слід бути готовими. За словами Сезер, зі зміною клімату кількість літніх опадів зменшиться, можливе зниження рівня води в озерах і водосховищах і посилення посухи.
"Інвазивні види проникають у місця за межами свого природного ареалу та негативно впливають на біорізноманіття. Наші місцеві види опиняться під загрозою. З підвищенням температури змінюється географічний розподіл місцевих видів. Зараз всюди можна побачити медуз, крилаток, фугу", — сказала вона.
За словами Сезер, поява великої кількості медуз у Середземному морі може знизити привабливість відпочинку для туристів.
Раніше Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що "ера глобального потепління завершилася, настала ера глобального кипіння". Він закликав світову спільноту до швидких та радикальних заходів у боротьбі з кліматичними змінами, щоб уникнути катастрофи.
В останні тижні періоди найсильнішої спеки спостерігалися особливо у регіоні Середземного моря, на півдні США та деяких регіонах Китаю. 40-градусна спека у Греції та Алжирі викликала сильні лісові пожежі. Експерти наголошують, що така спека була б неможлива без зміни клімату, спричиненого діяльністю людини.