Українська футболістка, яка народилась у Канаді, проводить дебютний сезон у Вищій лізі України.
У липні 2023 року клуб чемпіонок України – полтавська "Ворскла" – оголосив про підписання контракту з 23-річною гравчинею збірної Ніколь Козловою. Українська нападниця народилася в Канаді й саме там почала займатися футболом. Упродовж кар'єри Козлова грала в канадських і американських командах, а з 2022-го представляла данський "Кеґе". Утім, за українські клуби Ніколь раніше ніколи не грала.
Форвардка допомогла "Кеґе" двічі здобути титул чемпіонок Данії. За минулий сезон українка зіграла в дев'яти матчах національної першості, проте лише в трьох – в основному складі. Також її на чотири хвилини випустили на поле в матчі кваліфікації Ліги чемпіонів проти італійського "Ювентуса". Єдиний гол сезону Козлова забила у вересні 2022-го проти "Норшелланна" (1:0).
Водночас для збірної України, у якій Козлова дебютувала у 2019 році, нападниця є однією з основних гравчинь. Загалом у складі "синьо-жовтих" Ніколь провела 26 матчів та забила п'ять голів.
Напередодні старту нового сезону Вищої ліги Ніколь Козлова розповіла Суспільне Спорт про те, що мотивувало її переїхати в Україну, чого чекає від чемпіонату та як хоче розвивати жіночий футбол.
"Я теж українка й не боюся": про мотивацію для переїзду
"Зараз важкий час у країні. Я багато допомагала, але було відчуття, що треба самій тут пожити, – пояснює Ніколь, яка з початку повномасштабного вторгнення зайнялася волонтерством та підтримкою інших волонтерських ініціатив. – Для мене важливо, що тепер я зсередини буду допомагати".
Крім того, Козлова називає перехід до чемпіонату України важливим кроком у кар'єрі, адже відчуває, що зараз саме час "показати себе й знайти свою гру", а також вплинути на розвиток жіночого футболу в Україні.
"Ворскла" – дуже сильна команда, – розповідає про вибір команди футболістка. – Я багато там знаю гравчинь зі збірної. І тренерка [Наталія Зінченко], вважаю, дуже класна: багато можу від неї навчитися. Ще й Ліга чемпіонів буде. [Там] ціль у нас велика: потрапити в групу".
"Я хочу змінювати футбол в Україні. Для мене важливо, щоб молодь дивилася, що я роблю на полі й поза полем. Хочу показувати приклад. Я грала в різних країнах і багато речей бачила. Америка – дуже крута країна у футболі, Данія – також. Це видно з того, як вони на чемпіонаті світу виступають. Відчуваю, що зараз було правильним рішенням [переїхати в Україну]".
Попри те, що в Полтаві та загалом по всій країні регулярно існує загроза обстрілів з боку Росії, Ніколь каже, що не відчуває страху. До того ж гравчиня вже мала досвід поїздок до Дніпра, де живе її родина.
"Мене всі запитують, [чи не боюся]. Відповідаю їм: "А ви не боїтеся?" Вони завжди кажуть: "Ні". Ми, українці, сильні. Я теж українка. Навіть якщо тут довго не жила, я, як усі, не боюся".

Фізпідготовка та можливості для молоді: чого бракує українському футболу
"Найбільша різниця, мабуть, у фізичній підготовці, – порівнює Козлова досвід тренувань в Україні й за кордоном. – У США це – номер один. Ми там із тренажерного залу не виходили. Крос бігали багато. Можливо, навіть занадто – бувало, про футбол забували. Тут [в Україні] цього поки мало. Але, коли дивишся жіночий футбол, розумієш, що швидкість тільки зростає, фізично всі стають сильнішими, стійкішими. Як на мене, фізична підготовка – найважливіше, що треба підняти в країні. Ясно, що техніка не буде такою, як в Іспанії чи Німеччини, але треба з ними фізично бути на одному рівні".
На думку Козлової, необхідно "наздоганяти" й запозичувати досвід європейських клубів та інвестувати в жіночий футбол, аби він мав можливість розвиватися. А також – позбуватися шкідливих стереотипів.
"Знаю, що тут буває [упередження], що футбол – чоловічий вид спорту. Це хочеться змінювати, щоб маленькі дівчата знали, що вони можуть грати. Важливо, щоб були умови для молоді. Якщо дівчинка десяти років хоче займатися футболом, у неї навіть у селі має бути команда, за яку можна пограти. Зараз вони є [переважно] в містах, а це означає, що дівчатам треба з родини їхати – або не їхати й не грати у футбол".
"У мене тут вірять": про підготовку й очікування від нового сезону
"Багато працюємо на полі, за полем, – розповідає про підготовку Ніколь. – Проводимо товариські ігриУ міжсезоння "Ворскла" зіграла з "Шахтарем" (2:1), а також "Дніпром-1" і хлопчачою командою "Ворскли"., [вивчаємо] теорію. Додаємо техніку, тактику для різних суперниць. Перш за все, хочемо свою гру показати".
Козлова визнає, що у Вищій лізі для неї "багато нового", та відмічає, що чемпіонат стає "дедалі сильнішим".
"Я ніколи ні з ким не грала тут, але дивилася на своїх подруг, які виступали в збірній, – ділиться форвардка. – Ми як команда хочемо далі бути чемпіонками. Для цього треба думати не про весь сезон, а про кожну гру. У кожному матчі ми хочемо перемоги, але й покращити гру".
"Думаю, в цьому році буде найвеселіший український чемпіонат. Не буде такого, що одна команда [в лідерках], а інші ніякі. Будуть хоча б чотири-п'ять команд боротися "нагорі". У нас ціль – щоб не було у Вищій лізі рахунків 8:0, 10:0. Це нікому не цікаво: ні командам, які програють, ні тим, хто виграє. Мені такого не хочеться".
"Буде важче боротися. І "Колос" набрав собі класних гравчинь, і "Кривбас", і "Житлобуд-1", "Шахтар", "Дніпро-1". Ми, звісно, хочемо все вигравати, але щоб український футбол зростав, буде круто, якщо проти якоїсь команди буде важко. Ми хочемо виходити на поле з розумінням, що треба показати свою найкращу гру".
Це стосується й особистих показників, адже Ніколь сподівається, що у "Ворсклі" матиме більше можливостей грати в старті. Водночас визнає, що має підсилити деякі елементи своєї гри, зокрема психологію.
"Усі футболістки хочуть ігрової практики, – каже Козлова. – У Данії [в мене] з цим трохи не пішло. Можна різні причини знаходити, але це футбол, це завжди буде. Тут [в Україні] практики буде багато. Але мені треба посилити гру "головою". З ногами все добре, а з головою треба ще вчитися боротись".
"Одна з причин, чому я перейшла до "Ворскли", – це те, що в мене тут вірять. І для того, щоб у себе почати вірити. Через ігрову практику сподіваюся знову знайти свою гру й поліпшити її".
Коли розпочинається чемпіонат України з футболу
- Перший тур Вищої ліги стартував у суботу, 5 серпня. Чемпіонат відкрили матчі "ЕМС Поділля" – "Шахтар" (1:4) та "Колос" – "Маріуполь" (8:0).
- "Ворскла" зіграє поєдинок першого туру проти віцечемпіонок України – "Кривбасу" – лише 23 серпня. Тож полтавки стартували з другого туру, де обіграли бронзових призерок минулого сезону "Колос" (2:0).