США не бачать конкретної загрози на польсько-білоруському кордоні — Пентагон

США не бачать конкретної загрози на польсько-білоруському кордоні — Пентагон

Пет Райдер
Прессекретар Пентагону, бригадний генерал Патрік Райдер виступає на брифінгу в Пентагоні, 2 березня 2023 року, Вашингтон, фото: AP

США не бачать нині конкретної загрози на польсько-білоруському кордоні через розташування у Білорусі найманців ПВК "Вагнер".

Про це на брифінгу сказав речник Пентагону, генерал Пет Райдер.

"Я не знаю про будь-який неминучий ризик наразі, оскільки це стосується транскордонних операцій. Але, коли справа доходить до ПВК "Вагнер", я думаю, що ми всі весь час уважно стежимо за нею", — сказав він.

Райдер зазначив, що наразі йому невідомо і про можливі плани щодо зміни готовності американських сил.

"Наразі я не знаю про жодні плани з точки зору США щодо коригування наших поточних сил. Очевидно, що ми віддані безпеці НАТО, і ми продовжуватимемо тісно спілкуватися з нашими польськими союзниками на цьому фронті", — сказав генерал.

2 серпня представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Вашингтон розцінить будь-яку атаку приватної військової компанії "Вагнер" як напад з боку Росії.

4 серпня посол Латвії в НАТО заявив, що Альянс розцінюватиме будь-які провокації за участі найманців з ПВК "Вагнер", дислокованої на території Білорусі, як дії, які підтримує керівництво Росії.

Що відомо про переміщення "вагнерівців" до Білорусі

Після невдалого заколоту ПВК "Вагнер" 23-24 червня 2023 року в Росії, між ватажком "вагнерівців" Євгеном Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення найманців на територію РБ.

За даними Державної прикордонної служби України, 15 липня велика колона "вагнерівців" прибула до Білорусі.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що "вагнерівців" у Білорусі можуть використати для провокацій.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що група досвідчених у боях і добре навчених солдатів, а такими є найманці "Вагнера", яка нараховує можливо кілька тисяч солдатів, завжди становить потенційну небезпеку.

23 липня президент Білорусі Олександр заявив, що найманці ПВК "Вагнер", які зараз дислокуються в Білорусі, "напрягають" його і хочуть на "екскурсію у Варшаву і Жешув".

28 липня стало відомо, що до Білорусі прибула 13-та колона "вагнерівців"у ній понад 80 машин.

На початок