Родина політв'язня Аділова вже місяць не знає куди його етапували

Родина політв'язня Аділова вже місяць не знає куди його етапували

Родина політв'язня Аділова вже місяць не знає куди його етапували
Кримський політв'язень Білял Аділов. Фото: Кримська солідарність

Сім'ї фігуранта Сімферопольської другої групи у "справі Хізб ут-Тахрір" Біляла Аділова вже місяць не розповідають, до якої російської в'язниці етапували кримського татарина.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

Востаннє кримський політв'язень виходив на зв'язок із дружиною у червні, перед тим, як його вивезли із СІЗО НовочеркаськаРостовська область, Росія.

"Я писала і дзвонила в усі інстанції, всі мовчать. Місяць невідомості", - зауважила його дружина Гульнара Аділова.

За словами Аділової, вона телефонувала в ізолятор, зверталася до ФСВП Росії, але ніхто не повідомляє місцезнаходження її чоловіка.

Що відомо про Біляла Аділова

  • Білял Аділов є батьком шістьох дітей, релігійним діячем. Протягом кількох років чоловік активно відвідував суди над кримськими татарами, обшуки в їхніх будинках, допомагав сім'ям політв'язнів.
  • У березні 2019 року у Криму окупанти затримали 25 кримськотатарських громадських активістів, серед яких був Аділов. Їх звинуватили у причетності до ісламської політичної партії "Хізб ут-Тахрір", яка визнана в Росії терористичною, але діє без обмежень у багатьох країнах світу, у тому числі в Україні.
  • 28 червня 2023 року із СІЗО Новочеркаська вивезли трьох кримських політв'язнів з однієї групи - Біляла Аділова, Владлена Абдулкадирова і Тофіка Абдулгазієва. Про це Гульнарі Аділовій написав Абдулкадиров. Але у Челябінську їх повезли вже за різними маршрутами та зв'язок з кримським татарином було втрачено.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок