На Тернопільщині сімейні лікарі будуть надавати психологічну допомогу

На Тернопільщині сімейні лікарі будуть надавати психологічну допомогу

На Тернопільщині сімейні лікарі будуть надавати психологічну допомогу
Суспільне Тернопіль

Жителі області можуть отримувати психологічну допомогу в сімейного лікаря. Відповідну угоду з Національною службою здоров’я України підписали 24 центри первинної медичної допомоги та дві лікарні Тернопільської області. Про це розповіла директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко.

За її словами, якщо сімейний лікар не зможе допомогти пацієнту, то буде скеровувати людей до психолога або психотерапевта.

Ольга Ярмоленко, директорка Тернопільського обласного департаменту охорони здоров’я
Ольга Ярмоленко, директорка обласного департаменту охорони здоров’я. Суспільне Тернопіль

"Умовою контрактування є 20 % лікарів і 9 % медичного персоналу. Департамент охорони здоров’я постановив, щоби кожен лікар та медична сестра, незалежно, працюють вони на первинній ланці медичної допомоги чи на вторинній, пройшли навчання. Це потрібно жителям нашої держави. Тому що практично кожен перебуває в стресі, перший, хто є комунікатором з нашим громадянином, це сімейний лікар".

Медична директорка Збаразького центру первинної медичної допомоги Марія Сельська каже, таку послугу пацієнтам вони надають вже сім місяців.

Марія Сельська, медична директорка Збаразького центру первинної допомоги
Марія Сельська, медична директорка Збаразького центру первинної допомоги на Тернопільщині. Суспільне Тернопіль

"Протягом цього часу понад 290 пацієнтів отримали зазначені послуги від наших лікарів. Найчастіше звертаються через порушення сну, тривожні розлади, гостру реакцію на стрес. Лікарі обстежують людей, надають рекомендації. Якщо потрібна допомога психолога, то скеровують до нашого психолога. Якщо потрібна більша допомога, особу скеровують на вторинний і третинний рівень".

Торік до програми медичних гарантій Національна служба здоров’я України додала послугу "Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги". Щоби в закладі могли надавати такі послуги, медичні працівники мають пройти підготовку, повідомила Ольга Ярмоленко.

Автор: Наталія Бончук

На початок