"Кумівство". Голову легкоатлетичної федерації Сомалі усунули через надповільну "спринтерку" на Універсіаді: що сталося

"Кумівство". Голову легкоатлетичної федерації Сомалі усунули через надповільну "спринтерку" на Універсіаді: що сталося

Місцева учасниця пробігла 100 метрів лише за 21.81 секунди.

Очільницю Федерації легкої атлетики Сомалі відсторонили від посади після виступу місцевої жінки у 100-метрівці на Універсіаді в Китаї.

На легкоатлетичних змаганнях у Ченду 1 серпня відбулися жіночі кваліфікаційні забіги на дистанції в 100 метрів. У третьому з них стартували шість бігунок, зокрема представниця Сомалі Насра Абубакар Алі.

Проте одразу після старту бігунка значно відстала від суперниць. Незабаром вона випала з телевізійного кадру, а фінішувала останньою з відставанням у понад 10 секунд від переможниці Габріели Сілви Моурао з Бразилії.

Як відреагували в Сомалі?

Місцеве Міністерство молоді та спорту провело розслідування, яке встановило, що Насра Абубакар Алі не є "ані спортсменкою, ані бігункою".

Внаслідок старту Абубакар Алі призупинили повноваження голови місцевої федерації легкої атлетики Хадіджо Аден Дахір. Серед іншого, її звинуватили в "кумівстві", проте конкретні зв'язки з учасницею змагань не наводили.

"Голова правління Федерації легкої атлетики Сомалі взяла участь у зловживанні владою, кумівстві та знеславленні імені [Сомалі] на міжнародній арені", — цитує Reuters заяву міністра.

"Міністерство твердо декларує свій намір запустити судовий розгляд проти голови Федерації легкої атлетики та осіб, відповідальних за фальсифікації Асоціації університетського спорту Сомалі".

Літня Універсіада-2023: що відомо

  • Літня Універсіада проходить у Ченду після скасування змагань у російському Єкатеринбурзі на тлі повномасштабного вторгенння до України.
  • Україна наразі має дев'ять нагород на турнірі, здобутих у художній гімнастиці, фехтуванні, легкій атлетиці й тхеквондо.
  • У медальному заліку "синьо-жовті" — 12-ті з трьома золотими нагородами. Сомалі медалей на турнірі не здобувала.
На початок