"Пілоти без вагань застосують зброю". У Польщі заявили про перекидання бойових гелікоптерів на кордон з Білоруссю

"Пілоти без вагань застосують зброю". У Польщі заявили про перекидання бойових гелікоптерів на кордон з Білоруссю

Прапор Польщі. Фото: Getty Images
Прапор Польщі. Ілюстративне фото: Getty Images

Польща перегрупувала ударні гелікоптери у Підляське воєводство, що неподалік кордону з Білоруссю. У разі потреби пілоти застосують зброю.

Про це повідомив генерал Марек Соколовський під час брифінгу з міністром оборони Маріушем Блащаком, передає TVP.

Польський військовий зазначив, що було переміщено бойові вертольоти з 1-ї авіаційної бригади сухопутних сил та 25-ї бригади повітряної кавалерії.

За словами генерала, гелікоптери чергуватимуть в режимі повної готовності з базуванням у двох місцях.

"Вертольоти озброєні та готові до бою. Тут є дуже досвідчені пілоти, є пілоти, які застосовували бортове озброєння та ракети разом зі мною в Афганістані та Іраку. Вони досвідчені. Якщо буде щось тривожне, вони без вагань застосують зброю", — додав Соколовський.

Що трапилося на польсько-білоруському кордоні 1 серпня

Польща заявила про термінове відправлення військ до свого східного кордону, звинувативши Білорусь, найближчого союзника Росії, у порушенні повітряного простору.

Того ж дня жителі прикордонного польського міста Біловежа інформували в соцмережах, що у повітряний простір країни залетіли два білоруські вертольоти Мі-8 і Мі-24.

Мінськ заперечував будь-які порушення, звинувативши Варшаву в тому, що сусідня країна-член НАТО "вигадала" звинувачення, аби виправдати нарощування своїх військ біля кордону з Білоруссю.

Міністерство оборони Польщі заявило, що спрямовує до східного кордону "додаткові сили та ресурси, у тому числі бойові вертольоти" та повідомило НАТО про порушення кордону.

Польські військові спочатку заперечували повідомлення про порушення кордону, але пізніше після консультацій заявили, що вторгнення відбулося "на дуже низькій висоті, яку важко контролювати радаром".

На початок