У Росії суд оштрафував Apple за невидалення контенту про війну РФ в Україні

У Росії суд оштрафував Apple за невидалення контенту про війну РФ в Україні

Суд у Москві вперше оштрафував Apple
Фото: AP

У Росії суд у Москві вперше оштрафував компанію Apple за те, що вона не видалила в подкасті контент, пов’язаний з війною РФ в Україні. У Росії його розцінили як “недостовірну інформацію” про так звану “спецоперацію в Україні”. Apple визнали винною за частиною 2 статті 13.41 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Про це повідомляє ТАСС.

Штраф становить 400 тисяч рублів, тобто приблизно 4300 доларів.

Судове засідання відбувалося у закритому режимі. Штраф є нижчим за нижню межу, оскільки суддя взяв до уваги аргументи, які компанія представила в суді.

Раніше  російський регулятор у сфері зв'язку “Роскомнагляд” наказав Apple видалити зі своєї платформи подкастів "інформацію, що стосується спеціальної військової операції в Україні, спрямовану на дестабілізацію політичної ситуації в Російській Федерації".

Apple вперше притягнули в Росії до відповідальності за такою статтею КпАП.

Як пише CNN, Apple наразі не відповіла на запит журналістів про коментар.

За повідомленням Reuters, на початку 2023 року компанія сплатила штраф у розмірі $12,12 млн у російській антимонопольній справі.

У січні стало відомо, що на сервісі Apple TV для деяких країн виклали пропагандистський фільм "Ополченочка", доступний для перегляду користувачам із Росії, Білорусі, Туркменістану, Таджикистану, Молдови, Вірменії та Азербайджану — тих країн, де офіційно є Apple TV.

В Україні для пошуку він недоступний. На сайті Apple TV зазначено, що фільм знімали в Україні. Хоча насправді його знімали на тимчасово окупованій території, зокрема у Луганську, Стаханові та Алчевську.

На початок