Медики Волинського перинатального центру розвіювали міфи про грудне вигодовування

Медики Волинського перинатального центру розвіювали міфи про грудне вигодовування

Медики Волинського перинатального центру розвіювали міфи про грудне вигодовування
Медики Волинського перинатального центру розповіли майбутнім мама про грудне вигодовування немовлят, 3 серпня 2023 рік. Фото: Суспільне Луцьк

Під час Всесвітнього тижня грудного вигодовування медики Волинського перинатального центру розповіли майбутнім мамам про міфи пов'язані з годуванням немовлят.

У сквері біля медзакладу зібрали два десятки жінок, які з дня на день стануть мамами, – розповіла Суспільному гендиректорка перинатального Ірина Горавська.

Найпоширеніші міфи про грудне вигодовування

Найбільше міфів є навколо харчування годуючої мами, – каже консультанта з грудного вигодовування, лікарка Наталія Пасюк.

"Вважається, що топ вісім продуктів, що містять алергени, годуючим мамам вживати не можна, але таких зараз даних в доказовій медицині немає. Якщо мама їсть ці продукти і вони в неї не викликають ніяких алергічних реакцій, то дитинка толерує ці алергени і потім в неї менше алергій", – пояснює лікарка.

Лікарка Наталія Пасюк розповідає про грудне вигодовування
Лікарка Наталія Пасюк пояснює, як правильно прикладати дитину до грудей. Фото: Суспільне Луцьк

Наталія Пасюк каже, що найчастіше годуючі мами звертаються до неї зі скаргами на недостатню кількість грудного молока. Каже: чарівної таблетки від "немає молока" ще не винайшли, але породіллям рекомендує пити багато рідини та частіше прикладати дитину до грудей.

Досвід годуючих та майбутніх мам

Аліна Мар'юк – багатодітна мама. У неї п’ять доньок та син. Старшій – 15, молодшій – пів року. Усіх своїх дітей, – каже, – вигодувала грудьми. Проблеми із вигодовуванням, –розповідає жінка, – у неї були коли народила першу дитину, і тоді, пригадує, такої кількості інформації та професійної підтримки, як зараз, у жінок не було.

Багатодітна мама Алана Мар'юк
Багатодітна мама Аліна Мар'юк. Фото: Суспільне Луцьк

Майбутня мама Ольга Петрук каже, що для себе розвіяла міф про те, що не можна їсти полуницю, щось червоне та гостре під час годування дитини грудьми. Раніше, – каже жінка, – думала інакше.

Як розповіла керівниця перинатального центру Ірина Горавська, у медзакладі діє центр лактації, де усі охочі цілодобово можуть отримати консультації щодо грудного вигодовування.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок