СБУ повідомила про підозру у державній зраді бердичівлянину – колишньому співробітнику НКАУ

СБУ повідомила про підозру у державній зраді бердичівлянину – колишньому співробітнику НКАУ

СБУ повідомила про підозру у державній зраді бердичівлянину – колишньому співробітнику НКАУ
Фото: СБУ

На Житомирщині СБУ повідомила про підозру у державній зраді 45-річному бердичівлянину за добровільний перехід на бік Росії в період збройного конфлікту. Про це Суспільному розповіла пресофіцерка СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк.

За її словами, зрадник і досі продовжує служити Росії – у званні підполковника повітряно-космічних сил РФ забезпечує роботу спеціального центру-частини глобальної російської супутникової системи навігації "ГЛОНАСС".

"Як встановило слідство, після закінчення місцевого військового вишу уродженець Бердичева був відряджений до одного з центрів Державного космічного агентства України для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки (місто Євпаторія, АР Крим). Після анексії Росією частини території України у 2014 році підполковник відмовився виконати наказ українського командування про передислокацію і залишився в тимчасово окупованому росіянами Криму", – розповіла Ірина Мартинюк.

Слідчі СБУ з'ясували, що державний зрадник не тільки добровільно перейшов на бік Росії та приніс військову присягу на вірність – він допоміг росіянам встановити контроль над Центром і його обладнанням.

"Крім того, чоловік переконував своїх колег та підлеглих наслідувати його злочин, обіцяючи заохочення і матеріальні блага. У квітні 2014 року він також добровільно набув російського громадянства", – повідомила Ірина Мартинюк.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили чоловіку про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 111 "Державна зрада"Кримінального кодексу України.

"Наказом Міністерства оборони України за порушення військової присяги його позбавили офіцерського звання "підполковник" та звільнили з військової служби. Незважаючи на те, що чоловік переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території України, спецслужбі відомі його місце проживання, контактні дані та коло контактів", – зауважує Ірина Мартинюк.

Уродженцю Бердичева загрожує покарання до 15 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок