50 млрд на відбудову України: в ЄП розповіли, коли відбудуться перші дебати

50 млрд на відбудову України: в ЄП розповіли, коли відбудуться перші дебати

ЄС
. Прапор Євросоюзу. Ілюстративне фото: Getty Images

Європейська Комісія планує створити спеціальний новий механізм для підтримки відновлення фінансування в обсязі близько 50 млрд євро для підтримки відновлення, відбудови та модернізації України. Перші дебати щодо механізму в Європарламенті і в комітеті у закордонних справах відбудуться наприкінці серпня.

Про це на пресконференції у Києві заявила депутатка Європейського парламенту, заступниця голови делегації Парламентського комітету асоціації (ПКА) Україна-ЄС Віола фон Крамон, передає кореспондентка Суспільного.

"Ми говоримо про 50-мільярдну українську програму, а це означає, що, з одного боку, ми хочемо бачити в Україні план, який має бути розроблений українським народом, а не лише урядом, і що також важливо, принаймні для нас у Європейському парламенті, що він має бути розроблений в рамках демократичного процесу", — сказала вона.

За словами євродепутатки, що пропозиція від ЄК щодо нового механізму була ще 20 червня, а перші дебати в Європарламенті і в комітеті у закордонних справах відбудуться наприкінці серпня.

"А потім у нас є тиждень на подання поправок. Отже, всі групи матимуть один тиждень на подання поправок. А потім ми разом з усіма групами в Європарламенті обговоримо остаточний текст, який має бути проголосований, сподіваюсь, наприкінці листопада. І на початку наступного року ми сподіваємося виділити гроші", — сказала фон Крамон.

У червні цього року Європейська Комісія анонсувала створення спеціального нового механізму для підтримки відновлення, відбудови та модернізації України. Передбачається, що загальний обсяг цього спеціального інструменту фінансування становитиме до 50 млрд євро на 2024-2027 роки, щоб допомогти Україні протистояти російській агресії та відновити сучасну й заможну державу.

"Фінансування буде здійснюватися трьома способами: за допомогою грантів з європейського бюджету, позик, залучених на ринках капіталу. І, зрештою, коштом надходжень від мобілізованих російських активів. Ми вийдемо з пропозицією щодо цих активів до літніх канікул, тому що винуватець має бути притягнутий до відповідальності”, — сказала президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн.

На початок