"Маємо утримувати себе і тих, хто цього потребує": як робота для "Садів перемоги" здружує село

"Маємо утримувати себе і тих, хто цього потребує": як робота для "Садів перемоги" здружує село

"Маємо утримувати себе і тих, хто цього потребує": як робота для "Садів перемоги" здружує село
Суспільне Черкаси

Понад дві тонни огірків та 500 кілограмів цибулі зібрали у Драбівській територіальній громаді, розповіла Суспільному її голова Світлана Орел. Це перші результати реалізації програми "Сади перемоги", яку цьогоріч ухвалили на два роки для самозабезпечення продуктами.

Ініціативу підтримали одинадцять сіл громади і визначили під це землі.

Огірки гуртом консервують у шкільній їдальні села Золотоношка. Роблять це за особливим рецептом, розповіла техпрацівниця освітнього закладу Неля Пинич.

"Огірки миємо, накладаємо зелень, кріп, хрін, часник, перець, не повний стаканчик солі, засипаємо і заливаємо холодною водою. Як почали у нас рости огірочки на городині, почали стигнути, так і почали ми збирати і засолюємо. Баночок 50 є уже".

Урожай "Садів перемоги"
Суспільне Черкаси, огірки консервують у шкільній їдальні

У громаді заготовляють компоти, наприклад, з аличі, та сушку для узварів, розповіла кухарка Ніна Церкунник. Готувати запаси для нового навчального року є з чого, адже мають власну земельну ділянку.

"Картопля, квасоля, помідори, огірочки, червоний буряк, морква. Кожного року ми заготовляння робимо".

Урожай "Садів перемоги"
Суспільне Черкаси, для "Садів перемоги" відвели окрему земельну ділянку

Урожай "Садів перемоги"
Суспільне Черкаси, Цьогоріч в межах програми "Сади перемоги" засадили 12 соток

Цьогоріч в межах програми "Сади перемоги" засадили 12 соток, розповіла директорка школи Ольга Канай. Наявність власних продуктових наборів заощаджує бюджет закладу.

"Якщо в цілому у нас вартість обідів становить 30 гривень, ми здешевлюємо коштом усіх цих овочів, фруктів, які у нас є. На половину ми здешевлюємо обіди. Ми готуємо не тільки для діток, а й для тих людей які потребують нашої допомоги, це і люди на Херсонщині, куди ми готували посилки, це наші переселенці, це також наші воїни.

Урожай "Садів перемоги"
Суспільне Черкаси, вартість обідів здешевлюють коштом вирощених овочів і фруктів

Засіяли гектар гречки. А ще – баштанні.

"Посадили невелику діляночку кавунів і динь. От на сьогодні, як бачите, очікуємо урожай своїх кавунів".

Урожай "Садів перемоги"
Суспільне Черкаси, село Жорнокльови долучилося вперше до цієї програми

До цієї програми село Жорнокльови долучилося вперше, розповідає його староста Григорій Миколаєнко. Увесь урожай планують передати військовим.

"У цьому році посадили картоплі 22 сотки, буряк, морква, редька була, вже її використали. Кабачки, трішки солодкої кукурудзи, дині і кавуни. Загальна площа – 44 сотих. Нам дали посів матеріалу, там буряків. Картоплю ми свою у людей зібрали на посів, засадили, я думаю це буде набагато простіше і краще і буде продукція. На наступний рік розширимо ділянку до гектара".

Урожай "Садів перемоги"
Суспільне Черкаси, посадкові матеріали закупили коштом місцевого бюджету

Урожай "Садів перемоги"
Суспільне Черкаси, вирощеним допомагають не лише освітнім, лікувальним закладам, військовим, а й переселенцям у громаді

Допомагають не лише освітнім, лікувальним закладам, військовим, а й переселенцям у громаді. Для цього визначили 4,5 гектара землі під цю програму, говорить голова Драбівської громади Світлана Орел.

"Ми на сьогодні солимо огірки, збираємо картоплі для того, щоб і зекономити бюджетні кошти, бо ми розуміємо що вони більш необхідні там на сході для перемоги. Ми дуже почали співпрацювати з Краматорськом, з госпіталем Краматорська. Теж перша молода картопля, свіжі огірки, цибуля, морква, буряк пішли теж туди на схід.

Урожай "Садів перемоги"
Суспільне Черкаси, селяни вирощують городину, щоб зекономити бюджетні кошти

Посадкові матеріали закупили коштом місцевого бюджету. На всі роботи витратили близько 50 тисяч гривень, додала жінка. Та ще потрібна техніка для полегшення збирання урожаю та перероблення продукції.

"Будемо дивитися з виконання бюджету і відповідні по ситуації яка буде в державі. Якщо ці кошти будуть більш потрібні сьогодні на сході для перемоги, то будемо старатися залучати різні можливості для того, щоб садити і збирати врожай. Необхідне обладнання, яке можна виготовляти відповідні і сухпайки, і замороження. Якщо працюємо, то працюємо всі разом. І це здружує село, кожен повинен бути на своєму фронті сильним. Ми повинні утримувати себе і утримувати тих хто цього потребує", — розповіла голова драбівської громади Світлана Орел.

Урожай "Садів перемоги"
Суспільне Черкаси, на всі роботи витратили близько 50 тисяч

Урожай "Садів перемоги"
Суспільне Черкаси, на наступний рік ділянку планують розширити до гектара

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок