Переворот у Нігері: перші евакуаційні рейси досягли Європи

Переворот у Нігері: перші евакуаційні рейси досягли Європи

Переворот у Нігері: перші евакуаційні рейси досягли Європи
Громадяни Франції та Італії в міжнародному аеропорту в Нігері, 2 серпня, 2023 року. Фото: АР.

Франція та Італія евакуюють сотні громадян Нігеру після перевороту. Французькими рейсами також вилетіло сорок німців.

Про це повідомляє видання DW.

Перший французький евакуаційний рейс з Нігеру прибув до Парижа рано вранці в середу, 2 серпня. Франція відправила три літаки в Ніамей, щоб евакуювати громадян Франції та Європи після державного перевороту минулого тижня, який повалив прозахідного лідера Мохамеда Базума

За словами міністра закордонних справ Франції Катрін Колонни, перший рейс із понад 260 людей вилетів зі столиці Ніамея пізно у вівторок. Очікується, що Франція виконає більше евакуаційних рейсів.

Сотні людей зібралися в середу вранці в аеропорту Ніамей, сподіваючись встигнути на евакуаційний рейс, повідомило інформаційне агентство Associated Press (AP).

У МЗС повідомили, що більшість пасажирів були громадянами Франції, а також на борту були громадяни Нігеру, Португалії, Бельгії, Ефіопії та Лівану.

Італійські військові відправили евакуаційний рейс із 87 людьми, який прибув до Риму рано вранці в середу.

На борту літака перебували близько 36 італійців, 21 громадянин США, четверо болгар, двоє австрійців і по одному громадянину Великобританії, Нігеру, Угорщини, Сенегалу та Нігерії, а також військовослужбовці.

Міністерство оборони Іспанії також оголосило про підготовку до евакуації понад 70 громадян.

Що відбувається у Нігері

У Нігері група солдатів, які виступили на національному телебаченні країни ввечері 26 липня заявили, що усунули президента Нігеру Мохамеда Базума від влади.

Зачитуючи заяву, полковник Амаду Абдраман сказав, що сили оборони та безпеки вирішили покласти край режиму, який привів до погіршення ситуації з безпекою та поганого управління.

За його словами, кордони країни закриті, по всій країні оголошено комендантську годину, а також призупинено роботу всіх установ республіки. Солдати застерігали від будь-якої іноземної інтервенції.

В українському МЗС засудили державний переворот і наголосили на необхідності дотримання національного законодавства Нігеру та норм міжнародного права.

Лідери країн Західної Африки поставили ультиматум збройним силам Нігеру, вимагаючи від них відновити конституційний порядок і повернути до влади захопленого президента Мохамеда Базума. Інакше вони застосують військову силу.

Низка країн оголосили про евакуацію своїх громадян із Нігеру, серед яких: Франція, Італія, Іспанія, США та Німеччина.

На початок