Хмельницькі лікарі нагадали про важливість грудного вигодовування

Хмельницькі лікарі нагадали про важливість грудного вигодовування

Хмельницькі лікарі нагадали про важливість грудного вигодовування
Мати годує немовля грудьми, серпень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Міжнародний тиждень грудного вигодовування проводять щорічно з 1 по 7 серпня, традиційно протягом сорокового тижня року, що символізує 40 тижнів вагітності жінки до народження дитини. Розповіла Суспільному завідувачка відділення постінтенсивного виходжування новонароджених обласної дитячої лікарні Ірина Мандебура.

28–річна Аліна народила сина на 41 тижні. Говорить, проблем із лактацією не було.

"Молочко в мене прибуло на третій день після пологів, спочатку було трішки молозива, а потім все нормалізувалося. Як тільки дозволили годувати молочком, одразу стала годувати", — розповідає мама новонародженого.

Аліна планує годувати сина до року.

"Це такий зв'язок між дитиною і мною. Мабуть, якщо не відчуєш це на собі, не зрозумієш", — пояснює жінка.

Перше прикладання дитини до грудей повинно відбутися у пологовому залі, говорить завідувачка відділення постінтенсивного виходжування новонароджених обласної дитячої лікарні Ірина Мандебура.

"Це основний поштовх для початку лактації для мами, для покращення післяпологового перебігу її стану. І також для початку розвитку дитини на майбутнє. Грудне молоко — це найкорисніший метод виходжування, вигодовування новонароджених дітей", —розповідає Ірина Мандебура.

Визначити чи достатньо немовля вживає молока можна по самій дитині, каже лікарка.

"Якщо це ранній термін після пологів — дитина наїлася і повинна спати. Тобто, дитина задоволена, спокійна, її нічого не турбує. Чи достатньо цього молока, ми можемо побачити по тому, як дитина набирає вагу, або по загальному вигляді дитини", — пояснює Ірина Мандебура.

Грудне вигодовування зміцнює імунітет дитини, розповідає лікарка-педіатр Леся Доброгорська.

"Дуже важливо є те, що мама з грудним молоком передає імуноглобулін, тобто, він захищає дитину від інфекційних захворювань. Особливий плюс, якщо мама вакцинована, то може передати цей захист дитині. І тому дітки перших 6 місяців дуже рідко хворіють, навіть звичайними застудами", — пояснює лікарка-педіатр.

Грудне вигодовування корисне як для матері, так і для дитини, говорить консультантка Вікторія Потічко.

"Ми можемо казати про зниження ризику онкозахворювання молочних залоз у мами при довгому годуванні, тобто понад рік. Також це дуже важливо для емоційного стану жінки. Для здоров’я дитини — це унікальні компоненти, наприклад, лактоферин – білок, який має величезну кількість функцій. Це і засвоєння заліза", — розповідає Вікторія Потічко.

За словами Вікторії, кожна жінка сама вирішує коли завершувати грудне вигодовування.

"Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує годувати до двох років і більше за бажанням мами й дитини. Я, як фахівець, завжди підтримую бажання мами, бажання сім’ї. Якщо жінка бажає завершити грудне вигодовування — це має бути її бажання. Тому завжди підтримую мам, які хочуть і в 10 місяців завершити й в півтора року, і в три з половиною, і це все є нормально", — каже консультантка з грудного вигодовування.

Міжнародний тиждень грудного вигодовування проводять щорічно з 1 по 7 серпня, традиційно протягом сорокового тижня року, що символізує 40 тижнів вагітності жінки до народження дитини.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок