На Сумщині збираються побудувати сміттєпереробні заводи — обласний департамент захисту довкілля

На Сумщині збираються побудувати сміттєпереробні заводи — обласний департамент захисту довкілля

На Сумщині збираються побудувати сміттєпереробні заводи — обласний департамент захисту довкілля
Директорка обласного департаменту захисту довкілля Ірина Кашпур. Фото: Сумська ОВА

На Сумщині збираються відкрити сміттєпереробні заводи та лінії сортування сміття. Як повідомила директорка обласного департаменту захисту довкілля Ірина Кашпур, це передбачено регіональним планом управління відходами до 2030 року.

Два сміттєпереробних заводи планують побудувати на Сумщині до 2030 року. Це передбачено регіональним планом управління відходами, розповіла на пресконференції директорка обласного департаменту захисту довкілля Ірина Кашпур. Згідно з цим планом, кількість сміттєвих полігонів в області має зменшитися. "Майже на 40 відсотків скоротити захоронення і розміщувати утворені побутові відходи лише на трьох регіональних полігонах. Зараз ми маємо 165 полігонів, які утримуються з порушенням екологічного та санітарного законодавства", — зазначила посадовиця.

Як розповіла Ірина Кашпур, біологічні відходи оброблятимуть в залежності від потреб громад: або перероблятимуть на компост, або робитимуть біогаз, як планують в Конотопській громаді. Решту відходів відправлятимуть на сміттєпереробні заводи. Вони можуть бути або сміттєспалювальними, або механіко-біологічного оброблення. Останній передбачає сортування і переробку, в тому числі на РДФ-паливо, яке використовують для виготовлення цементу та палива для котелень. Залишки сміття відправлятимуть на полігони.

Фінансування цих проєктів буде змішаним, каже Ірина Кашпур: "Це і кошти громад, це і кошти області, природоохоронного фонду, держава нам обіцяла, для тих, хто розробить регіональні плани в перших рядах, а ми якраз є в перших рядах, то буде державне також фінансування. Ну і звичайно це кошти міжнародних організацій, партнерів. Це і кредити Європейського банку реконструкції та розвитку. У нас в області також є інвестори, які зацікавлені вкладати свої кошти саме в сміттєвий бізнес".

Після оновлення інфраструктури управління побутовими відходами будуть підвищені тарифи на поводження зі сміттям, зазначила Ірина Кашпур: "Тариф не може бути таким, який він є на сьогодні. Сьогоднішні тарифи на захоронення відходів – вони низькі абсолютно безпідставно. Ми сьогодні платимо менше, але це міф, тому що потім ми платимо за це своїм здоров’ям".

За інформацією посадовиці, на території області щорічно утворюється 323 тонни побутових відходів, тільки 3% з них йде на переробку, решта залишаються на територіях громад і населених пунктів. Більшість чинних сміттєзвалищ мають закрити до 2030 року і провести рекультивацію.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок