У Рівному та в навколишніх селах безоплатно стерилізують безпритульних тварин. Це відбувається в рамках регулювання чисельності котів і собак гуманними методами, зазначила Суспільному керівниця місцевого центру стерилізації Тамара Сиротинська. За її словами, прооперувати тварин, а також вакцинувати їх від сказу, можна у мобільній клініці організації "Чотири лапи Україна" з 1 по 18 серпня.
Ловець тварин організації "Чотири лапи Україна" Олександр Луцишин забрав на стерилізацію собаку Муську. За візуальною оцінкою — тварині близько 10-11 місяців, вона фізіологічно готова, щоб народжувати. За словами чоловіка, не усіх тварин можна забирати на стерилізацію.
"По собаці видно, коли вона підлягає стерилізації, а коли не підлягає. Якщо собака хвора, в неї підшкірний кліщ чи ще якісь хвороби — це все видно. У тварини залисини є, або лапи лисіють, або біля очей, то ця собака — неклінічно здорова. Краще її не забирати. Якщо і забирати, то завезти в лікарню. Спочатку треба вилікувати її, тільки потім стерилізувати. По-інакшому — не можна", — пояснив він.

З 1 по 18 серпня у Рівному та в прилеглих населених пунктах організація "Чотири лапи Україна" безоплатно стерилізує й вакцинує тварин від сказу. Керівниця центру стерилізації Тамара Сиротинська зауважує, що йдеться про стерилізацію собак та котів:.
"Це не тільки у Рівному, задіємо Квасилів, Новий Двір, Обарів. Тобто ті села і населені пункти, які поблизу міста, звідки вони і йдуть до нас, ці рідненькі хвостаті".

Тварину можна принести на стерилізацію і самому.
"Собаки у нас більш простерилізовані. Котів більше в місті за чисельністю, вони розмножуються в арифметичній прогресії і з цим треба боротись, але дуже тяжко. Фонд робить волонтерський день, в який будь-який волонтер може прийти з нестерилізованою тваринкою на Будівельників, 1 і попросити допомоги стерилізувати його", — додала Тамара Сиротинська.

Ветеринар організації "Чотири лапи" Дмитро Чернецький зазначив, що тварини кілька днів перебувають на післяопераційній перетримці, а потім їх відпускають у місто. Окрім стерилізації собак і котів, мають за мету передати свій досвід колегам.
"Головна наша мета — це не приїхати в місто і прооперувати всіх тварин, так апріорі неможливо. Ми приїжджаємо на короткий термін, аби показати, яким методом боротися з безпритульними тваринами. Також ми відкриті завжди до волонтерів, лікарів, хочемо обмінюватися досвідом", — пояснив він.

З початку реалізації проєкту лікар-ветеринар уже стерилізував півтора десятка тварин. За словами Дмитра Чернецького, за один день у мобільній клініці можуть стерилізувати до 20 собак і котів.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook
Авторка: Вікторія Стасюк