У Києві суд зобов'язав балансоутримувача привести укриття у належний стан

У Києві суд зобов'язав балансоутримувача привести укриття у належний стан

У Києві суд зобов'язав балансоутримувача привести укриття у належний стан
Ілюстративне фото: Суспільне

За клопотанням Шевченківської окружної прокуратури Києва суд зобов'язав балансоутримувача привести у належний стан укриття для мешканців столиці. Сховище в аварійному стані і непридатне для використання.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Зазначається, що на балансі одного з комунальних підприємств перебуває захисна споруда цивільного захисту по вул. Євгена Чикаленка (колишня Пушкінська), площею 196,4 кв.м. У сховищі могли розмістися 109 громадян.

Органи прокуратури та ДСНС за результатами перевірки об'єкта встановили, що приміщення не готове для використання за призначенням, знаходиться у аварійному стані і не може використовуватися як укриття.

Суд підтвердив обґрунтованість вимог прокурора до балансоутримувача про необхідність приведення сховища у готовність для забезпечення належного захисту життя та здоров’я людей, йдеться у повідомленні. Загалом упродовж 2022-2023 років органи столичної прокуратури пред'явили до судів 35 позовів про зобов'язання балансоутримувачів та власників привести захисні цивільні споруди у стан готовності до використання за призначенням.

Що відомо про перевірки об'єктів цивільного захисту у Києві та області

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.

Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.

На початок