Відхилення від норм: де і чому на Черкащині не рекомендують купатися

Відхилення від норм: де і чому на Черкащині не рекомендують купатися

Відхилення від норм: де і чому на Черкащині не рекомендують купатися
Фото КП" Благоустрій"

У водоймах деяких населених пунктів Черкащини купатися не можна. За результатами лабораторних досліджень, відібраних впродовж останнього тижня, вода там не відповідала нормам, повідомив Суспільному головний санітарний лікар області Володимир Папач.

За словами медика, обласний центр контролю та профілактики хвороб моніторить якість води та ґрунту (піску) у 28 місцях масового відпочинку.

"За результатами лабораторних досліджень, відібраних впродовж 24-30 липня, вода не відповідала гігієнічним вимогам за кількістю лактозопозитивної кишкової палички на ставах «Осташівський» та «Мегомметр» в Умані; на ставах «Пляж» та «Бурлацький» у Жашкові, а також на ставу «Пампушка» у Чигирині", — розповів він.

За санітарно-хімічними показниками, зокрема, за інтенсивністю запаху, нормам не  відповідала вода на ставах "Осташівський" та "Млинський-2" в Умані.

"Водночас відхилень від гігієнічних нормативів за паразитологічними показниками у пробах піску в місцях масового відпочинку не виявили", — додав Володимир Папач.

Культури холероподібних НАГ-вібріонів І групи Хейберга, які можуть викликати захворювання на гострі кишкові інфекції, виявили:

  • в акваторії місць короткочасного відпочинку "Загребля" та стадіону "Юність" на річці Тясмин у Смілі,
  • "Тарасова Гора" на Дніпрі у Каневі,
  • на річці Ірклій у Чорнобаї.

Через це купатися у цих водоймах місцевим жителям поки що не рекомендують.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок