Десята модель FPV-дрона офіційно стала на озброєння в ЗСУ — Резніков

Десята модель FPV-дрона офіційно стала на озброєння в ЗСУ — Резніков

Десята модель FPV-дрона офіційно стала на озброєння в ЗСУ — Резніков
На фото: міністр оборони України Олексій Резніков з моделлю дрона, 2 серпня 2023 року, facebook.com/reznikovoleksii

Міністр оборони України Олексій Резніков показав модель FPV-дрона, що офіційно стала в експлуатацію у Збройних Силах України. Це вже десята модель FPV-безпілотника, прийнята на озброєння в українській армії.

Про це міністр оборони України Олексій Резніков повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Маємо невеликий ювілей. Тримаю в руках 10-ту модель FPV-дрона, який офіційно стає в експлуатацію у Збройних Силах України. Переконливі ТТХ і новий масштаб виробництва. Головне – збережені життя наших воїнів", — написав міністр.

Резніков пояснив, що виготовлення таких українських БПЛА — це результат спільної праці "Армії дронів", компанії-виробника та усіх залучених до процесу фахівців.

FPV-дрон збирається в Україні, але переважно з іноземних компонентів. Міноборони прагне на наступному рівні виробляти основні комплектувальники в Україні.

Десята модель FPV-дрона офіційно стала на озброєння в ЗСУ — Резніков
На фото: модель FPV-дрона, прийнята на озброєння ЗСУ, 2 серпня 2023 року, facebook.com/reznikovoleksii

Що відомо про нові безпілотники на озброєнні ЗСУ

За 15 місяців роботи Міноборони прийняло на озброєння понад 30 моделей БПЛА різних типів – розвідувальних, ударних, дронів-камікадзе та баражуючих боєприпасів. Офіційно створено боєприпаси для БПЛА як окрему категорію.

У вересні 2022 року в Міноборони спростили процедури прийняття озброєння та військової техніки.

У серпні 2023 року стало відомо, що Міністерство оборони України повністю виконало замовлення, передані Генеральним штабом, щодо дронів військового призначення.

Що відомо про "Армію дронів"

На початку липня 2022 року Мінцифра разом із Генштабом ЗСУ та платформою UNITED24 оголосили збір коштів на "Армію дронів". На першому етапі планували закупити 200 безпілотників.

Комплексна програма "Армія дронів" включає системну закупівлю дронів, їх ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів, повідомили в пресслужбі Мінцифри. На сайті UNITED24 можна пожертвувати на дрон або віддати власний. Усі пожертви надходять на спеціальний рахунок Міністерства оборони в НБУ.

У перші тижні дії програми українці та іноземці пожертвували понад 510 мільйонів гривень на безпілотники для Збройних сил України через платформу UNITED24.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров показав, який мають вигляд одночасно запущені 472 БПЛА з "Армії дронів".

Також у вересні 2022 року ЗСУ отримали перші 20 ударних дронів Warmate, кошти на які українці зібрали через monobank.

На початок