Перспектива можливо локального конфлікту: Латушко про ситуацію на польсько-білоруському кордоні

Перспектива можливо локального конфлікту: Латушко про ситуацію на польсько-білоруському кордоні

Перспектива можливо локального конфлікту: Латушко про ситуацію на польсько-білоруському кордоні
Фото: пресслужба Народного антикризового управління

Голова опозиційної білоруської групи "Народне антикризове управління" Павло Латушко прокоментував ситуацію на польсько-білоруському кордоні, заявивши, що це перспектива можливо локального конфлікту на кордоні країн.

Про це він сказав в ефірі марафону "Єдині новини".

1 серпня сталося порушення повітряного простору Польщі двома білоруськими вертольотами, які проводили навчання поблизу білорусько-польського кордону. До цього Мінськ інформував Варшаву про ці навчання. Білорусь своєю чергою відкидає звинувачення.

"Я думаю, що це провокація, як і контекст, пов’язаний з розміщенням найманців Вагнера на території Білорусі, так само як і висловлювання Лукашенко стосовно їхнього можливого походу в Жешув, Варшаву, Сувальський коридор. А сьогодні він грає безневинного, що він просто пожартував. Ми розуміємо, що триває навмисна ескалація на кордоні Білорусі з державами-членами НАТО для того, щоб створити елемент роздратування, а в перспективі можливо й локального конфлікту на кордоні", — сказав Латушко.

Він зазначив, що не "не можна виключати такий сценарій", оскільки йдеться не про агресію, а саме про провокування локального конфлікту. Такий варіант можливий через перекидання у вигляді нелегальних мігрантів тих же найманців Вагнера, які відкривають стрілянину з території Польщі по білоруських прикордонниках, можливі жертви з білоруського боку.

"І починається взаємний обстріл територій. Агресії немає, але конфлікт є. Так само як і ці вертольоти. Агресії немає, але конфлікт є. Повітряні інциденти часто бувають, але в контексті даних подій це викликає тривогу та напруженість", — додав він.

За його словами Лукашенко так робить, аби його країни-сусіди "натівці" приділяли увагу розвитку власної арміта та оборони, а не України.

Що відомо про переміщення "вагнерівців" до Білорусі

Після невдалого заколоту ПВК "Вагнер" 23-24 червня 2023 року в Росії, між ватажком "вагнерівців" Євгеном Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення найманців на територію РБ.

За даними Державної прикордонної служби України, 15 липня велика колона "вагнерівців" прибула до Білорусі.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що "вагнерівців" у Білорусі можуть використати для провокацій. Лукашенко заявляв, що найманці ПВК "Вагнер" хочуть на "екскурсію до Варшави та Жешува".

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що група досвідчених у боях і добре навчених солдатів, а такими є найманці "Вагнера", яка нараховує можливо кілька тисяч солдатів, завжди становить потенційну небезпеку.

23 липня президент Білорусі Олександр заявив, що найманці ПВК "Вагнер", які зараз дислокуються в Білорусі, "напрягають" його і хочуть на "екскурсію у Варшаву і Жешув".

28 липня стало відомо, що до Білорусі прибула 13-та колона "вагнерівців"у ній понад 80 машин.

На початок