Виплати для ВПО на Харківщині. Що змінюється з 1 серпня

Виплати для ВПО на Харківщині. Що змінюється з 1 серпня

Виплати для ВПО на Харківщині. Що змінюється з 1 серпня
Фото: Суспільне Харків

З 1 серпня внутрішньо переміщені особи отримуватимуть державну допомогу двічі на місяць, а при нарахуванні виплат — перевірятимуть їхній майновий стан.

Згідно з постановою Кабміну, змінюється порядок призначення виплат для переселенців: внутрішньо переміщеним особам державну допомогу призначатимуть на пів року.

Нові правила для оформлення виплат для переселенців

Зміни щодо призначення допомоги раз на пів року стосуватиметься тих, хто вперше звернеться по допомогу, говорить начальниця управління соціальних гарантій обласного департаменту соцзахисту Інна Тертишна.

За її словами, допомога призначається людям, які через війну втратили житло або вимушені були переселитися із зони бойових дій або з тимчасово окупованих територій.

Для переселенців, які вже отримують виплати, з 1 серпня їх продовжать автоматично — до кінця року.

Гроші внутрішньо переміщені особи отримуватимуть двічі на місяць — 15 та 28 числа, розповідає Інна Тертишна.

переселенці харків
Переселенці з Харкова приїхали в Синагогу Дніпра, 6 березня 2022 року. Фото: Getty Images

Перевірятимуть через державні реєстри

З 1 вересня всіх отримувачів виплат перевірятимуть через державні реєстри: Тертишна пояснює, якщо людина здійснила коштовну покупку, то може втратити допомогу.

"Наприклад, після набрання чинності постанови, людина придбала транспортний засіб. Якщо вона має депозитний рахунок, який перевищує суму 100 тисяч гривень, якщо вона придбала квартиру, земельну ділянку і сума перевищує 100 тисяч гривень, то допомогу від держави як ВПО може втратити", — розказує начальниця управління.

Сума допомоги для переселенців

Розмір виплат для ВПО не змінюється: для людей з інвалідністю й дітей передбачено 3 тисячі гривень, для всіх інших — 2 тисячі гривень.

Скільки переселенців на Харківщині

За інформацією облдепартаменту соцзахисту населення, у Харківській області нині зареєстровані понад пів мільйона переселенців — це люди з Харківщини, а також зі східних та південних областей, де ведуться бойові дії.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок