У Львові в модульному містечку обладнали будинок для людей із інвалідністю

У Львові в модульному містечку обладнали будинок для людей із інвалідністю

У Львові в модульному містечку обладнали будинок для людей із інвалідністю
Модульне містечко на Сихові. Львівська міська рада

У Львові один з будинків модульного містечка на Сихові зробили інклюзивним. Там облаштували кімнати, спеціальні душові та туалети. Зараз у будинку мешкає 11 людей з інвалідністю та ті, хто їх супроводжує.

Про умови в інклюзивному корпусі розповіли у пресслужбі Львівської міської ради.

Серед мешканців будинку — Валентина з Бахмута, що на Донеччині. У січні жінка потрапила під обстріл. Спочатку її прооперували у Костянтинівці, потім — у Дніпрі, а згодом доправили до Львова. Два місяці мешканка Бахмута проходила лікування у реабілітаційному центрі в Брюховичах. Зараз Валентина готується до протезування, а поки пересувається на колісному кріслі.

"Ми втратили все: і батьківську хату, і квартиру. Але тут умови проживання добрі, все, що потрібно, є. І поручні є, і в туалет чи душ можна сходити. Тут дуже файні люди, такі добрі, душевні. Відносяться дуже добре", — говорить Валентина.

Для людей з інвалідністю в будинку обладнали інклюзивні душові та туалети. Також спеціально облаштували кімнати. Зокрема, двоповерхові ліжка замінили на односпальні або двоспальні, на які людям зручно пересідати з колісного крісла. Крім того, у кожній кімнаті є ліжко для того, хто супроводжує людину з інвалідністю.

"Загалом тут є 21 житлова кімната, де можуть проживати люди з інвалідністю, одна окрема кімната є для медичного працівника. Зараз маємо вільних 10 кімнат, тобто ми ще можемо поселити сюди 10 людей з інвалідністю зі своїми рідними. Сюди поселяємо людей, які завершили лікування і потребують додаткових житлових умов і догляду", — розповідає керівник центру соціальної підтримки та координатор модульних містечок Володимир Головатий.

Загалом у модульному містечку на Сихові живе 939 людей.

На початок