Словаччина передала Україні перші гаубиці Zuzana 2 з нового пакета допомоги

Словаччина передала Україні перші гаубиці Zuzana 2 з нового пакета допомоги

САУ Zuzana 2
САУ Zuzana 2. Фото: Міноборони Словаччини

Словаччина передала Україні перші дві гаубиці Zuzana 2. Виробництво 16 САУ для Сил оборони спільно профінансували Данія, Норвегія та Німеччина.

Про це повідомив прем’єр-міністр Словаччини Людовіт Одор.

Допомога Україні представляє спільні зусилля для тривалого миру, поваги до свобод і цінностей. Дякуємо Німеччині, Данії і Норвегії за відправку словацьких гаубиць Zuzana 2. Буде більше", — написав він у Твіттер.

Що відомо про постачання гаубиць Zuzana 2 в Україну

У червні 2022 року Словаччина і Україна домовились про передачу Україні восьми САУ Zuzana 2, які мають калібр 155 мм і далекобійність до 41 кілометра.

На початку жовтня Словаччина передала Україні дві установки Zuzana 2.

У жовтні також стало відомо, що Данія, Норвегія та Німеччина оплатять виробництво гаубиць Zuzana-2 для ЗСУ. Передбачається, що за кошти трьох країн збудують 16 самохідних гаубиць. Ціна замовлення становитиме 92 мільйони євро.

7 липня президент Зеленський повідомив, що Україна і Словаччина підписали контракт на постачання 16 артилерійських установок Zuzana для ЗСУ і їхня доставка планується швидкими темпами.

Що відомо про гаубицю Zuzana-2

Виробництво у Словаччині САУ Zuzana було налагоджено в 1990-х роках. Вона може завдавати ударів на відстань до 40 км. Гаубиця Zuzana-2, модернізована версія попередньої моделі, використовує 155-мм снаряди й має ефективну дальність стрільби 40-50 км (25-30 миль) в залежності від типу боєприпасів.

На початок