Директора ліцею на Рівненщині, який взяв на роботу дружину і брата та преміював їх, суд визнав винним

Директора ліцею на Рівненщині, який взяв на роботу дружину і брата та преміював їх, суд визнав винним

Суддя апеляційного суду у Рівному
Ілюстративне фото. Джерело: Суспільне Рівне

На Рівненщині суд визнав винним в корупційному проступку директора ліцею, який працевлаштував у заклад дружину та брата, а також періодично їх преміював. Про це повідомили в апеляційному суді, де розглядали його скаргу.

Як йдеться у матеріалах справи, дружину освітянин влаштував на посаду вчителя, а рідного брата — кочегаром на сезонну роботу. Назву закладу не вказують.

Упродовж 2020-2023 років директор підписав низку наказів про преміювання працівників, до складу яких входили і його родичі. При цьому, як ідеться у справі, він не повідомляв про конфлікт інтересів засновника закладу, тобто міську раду.

Сам директор заявив, що повідомляв про це керівника управління освіти.

У справі також ідеться, що управління освіти рекомендувало директорові ліцею делегувати заступниці повноваження щодо призначення премій та надбавок.

"Ці рекомендації керівник освітньої установи не лише проігнорував, але й залишився у  складі постійно діючої комісії з розподілу преміювання, щорічної винагороди, матеріальної допомоги та інших стимулюючих фінансових доплат", — зазначила пресслужба апеляційного суду.

Місцевий суд визнав директора ліцею винним у адмінпорушенні в умовах реального конфлікту інтересів та наклав штраф у розмірі 3 400 гривень. Освітянин подав апеляційну скаргу, але й друга інстанція вирішила, що його провина доведена доказами.

Водночас сам директор під час розгляду зазначив, що правоохоронці здобули докази "під тиском".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок